-:-

Dodano: 6 października 2019

Wielka Niedziela w Mielcu! Stal w końcu zwycięska!

Pięć meczów i zero punktów. Taki był dorobek mieleckiej Stali przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin i nie ma co się dziwić, że w „Biało-Niebieskich” szeregach panowała wielka motywacja, aby tę złą passę w końcu przerwać. Dodatkowo mecz transmitowany był w TVP Sport i te wszystkie czynniki złożyły się na wielki mecz „Czeczeńców”, którzy pokonali Zagłębie Lubin 27:25 i sięgnęli po premierowe punkty!

Pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero w 5. minucie, a jej autorem był Tomasz Mochocki. Początek zdecydowanie należał do gospodarzy, gdyż po kolejnych bramkach Michała Chodary, dwóch Denisa Vołyncewa i kolejnym trafieniu wcześniej wspomnianego Mochockiego, to Stal prowadziła 4:1. Bardzo duża w tym zasługa świetnie spisującej się defensywy oraz Gorana Andjelicia, który w tym meczu przechodził sam siebie broniąc min. aż pięć rzutów karnych.

Zagłębie po słabym początku rozkręcało się jednak z minuty na minutę niwelując stratę do rywala, aż w końcu w 21. minucie za sprawą Stanisława Gęgali wyszło na prowadzenie 6:5 nie oddało go już do końca pierwszej połowy, schodząc tym samym do szatni przy stanie 12:10.

Kibice w mieleckiej hali w przerwie mogli mieć nietęgie miny, gdyż przed oczami cały czas przewijały się demony z poprzednich meczów, kiedy to Stal nie potrafiła odrobić już strat.
Ten pojedynek był jednak zupełnie inny, a ciężar gry na swoje barki wzięli Denis Wołyncew i Tomasz Mochocki, którzy zdobyli w tym spotkaniu kolejno 9 i 6 bramek. Niesamowite rzeczy w bramce w dalszym ciągu wyczyniał Goran Andjelić, dzięki czemu Stal w 54. minucie wyrównała, a następnie wyszła na prowadzenie. W tym momencie mielecka hala eksplodowała, a na boisku emocje również sięgnęły zenitu, gdyż czerwonymi kartkami ukarani zostali Marcin Miedziński, Krzysztof Pawlaczyk oraz Roman Chychykało.

Pomimo braku chłodnej głowy w poprzednich meczach, tym razem „Czeczeńcy” już nie mogli oddać zwycięstwa i niesieni dopingiem swoich kibiców zagrali kapitalną końcówkę zwieńczoną tańcem radości, którego w Mielcu nie widziano od dawna.

– Dziękuję kibicom, dziękuję trenerom – zakończył na pomeczowej bohater meczu – Goran Andjelić, który po raz pierwszy udzielał wywiadu w języku Polskim.