Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 lipca 2018

Wiktor Kawka w Gwardii

22-letni lewy rozgrywający Stali Mielec od najbliższego sezonu wzmacnia KPR Gwardię Opole. Młodzieżowy reprezentant Polski i członek seniorskiej kadry B podpisał dwuletni kontrakt.
 
Kawka sportową przygodę zaczynał od piłki nożnej w klubie Kryształ Werbkowice, sukcesy w zawodach szkolnych odnosił w tenisie stołowym. W pierwszej klasie liceum rozpoczął z kolei treningi piłki ręcznej w Padwie Zamość, a następnie przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, w barwach której grał w 1 lidze. W rozgrywkach 2014/2015 rozegrał 24 spotkania i zdobył 63 bramki, a po zakończonym sezonie zasilił szeregi Stali Mielec i zadebiutował w Superlidze. Pod koniec listopada 2016, po rozegraniu 12 meczów, w których zdobył 36 goli, zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, co wykluczyło go z gry w dalszej części rozgrywek.
 
Po rehabilitacji wrócił do treningów i w kolejnym sezonie był podstawowym graczem „Czeczeńców”. Ostatnie rozgrywki zakończył 33 meczami w lidze i Pucharze Polski, w których zdobył w sumie 131 bramek, co daje średnią cztery trafienia na spotkanie. W efekcie był najskuteczniejszym graczem Stali. Co ciekawe w jej barwach w minionych 12 miesiącach zagrał trzy razy przeciwko Gwardii i swojej nowej drużynie rzucił łącznie 13 bramek.
 
Kawka w październiku 2017 został wybrany graczem miesiąca PGNiG Superligi, a w styczniu 2018 roku znalazł się w gronie najlepszych sportowców województwa Podkarpackiego. Niespełna miesiąc temu w Opolu wraz z kolegami z Uniwersytetu Rzeszowskiego wywalczył tytuł Akademickich Mistrzów Polski.
 

 
Kawka to także etatowy reprezentant Polski w grupach młodzieżowych. W 2014 roku brał udział w mistrzostwach Europy do lat 18, podczas których rozegrał siedem meczów i zdobył sześć goli. W 2015 roku wziął z kolei udział w mistrzostwach świata U-19 w Rosji (trenerem był Rafał Kuptel), a rok później wystąpił w mistrzostwach Europy U-20 w Danii, w których rozegrał siedem meczów i rzucił trzy bramki. W październiku 2017 podczas międzypaństwowego turnieju w Płocku zadebiutował w reprezentacji Polski B (w trzech meczach zdobył osiem goli).
 
W tej kadrze występuje regularnie i był na ostatnim jej zgrupowaniu, podczas którego wystąpił w meczach z Węgrami, Norwegią i Szwecją. W grudniu 2017 został po raz pierwszy powołany na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski, prowadzonej przez trenera Piotra Przybeckiego.
 
Wiktor Kawka urodził się 28 marca 1996 roku. Mierzy 194 cm wzrostu i waży 102 kg. Jego nominalną pozycją jest lewe rozegranie. Będzie rywalizował o miejsce w składzie z reprezentacyjnymi rozgrywającymi: Antonim Łangowskim i pozyskanym z SMS-u Gdańsk Dariuszem Skraburskim. Kawka może występować także na środku rozegrania i na prawej połówce.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: