III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
1
M
2
2
S
5
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 listopada 2016

Wisła ostatni raz w tym roku w roli gospodarza

To będzie ostatni mecz wiślaków w ORLEN Arenie w roku 2016. Na zakończenie handballowych zmagań do Płocka zawita zespół Meble Wójcik Elbląg. Będzie to rewanżowe spotkanie obu drużyn. Pierwszy inaugurujący mecz sezonu zakończył się zwycięstwem ORLEN Wisły 29:24.
Dla Wiślaków to będzie już siódmy mecz na przestrzeni dwudziestu dwóch dni i jednocześnie szósty przed własną publicznością. Jak przyznał trener Piotr Przybecki już na konferencji po meczu z MMTS Kwidzyn, jego podopieczni mimo szerokiego składu zaczynają odczuwać trudy intensywności spotkań – Rzeczywiście powoli pojawia się zmęczenie, ale z drugiej strony wiemy, że jeszcze kilka ważnych meczów przed nami i to nas nakręca do dalszej pracy – mówi kołowy Maciej Gębala – Elbląg znajduje się obecnie w takiej sytuacji, że musi wszędzie szukać punktów, dlatego musimy podejść do tego meczu skoncentrowani. Przeciwnicy zagrają bez presji i będą się starali wykorzystać każde nasze rozluźnienie.
Zarówno on, jak i jego koledzy do meczu z Meble Wójcik Elbląg nie przystąpią w najlepszych nastrojach – Na pewno czujemy rozczarowanie, bo nie z takimi założeniami jechaliśmy do Schaffhausen. Oczywiście musimy wyciągnąć wnioski, ale też się nie zadręczać, gdyż punkty możemy odrobić w innych spotkaniach. Jak powiedziałem, przed nami jeszcze przynajmniej dwa bardzo ważne pojedynki w tym roku i właśnie na nich będziemy się koncentrować.
Mecz z Elblągiem to także sentymentalna wizyta kilku wychowanków naszego klubu, którzy obecnie reprezentują meblarzy: bramkarzy Bartosza Dudka i Adriana Fiodora oraz rozgrywających Jakuba Morynia i Jakuba Olszewskiego. Trzech z nich ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie ORLEN Wisły, więc ponowna wizyta w ORLEN Arenie będzie dla nich okazją do przypomnienia się płockiej publiczności.
W szeregach Nafciarzy oprócz Dana-Emila Racotea nie zobaczymy Mateusza Piechowskiego, który nabawił się kontuzji stawu skokowego. Do treningów powoli wraca Zbigniew Kwiatkowski, ale o możliwości jego występu w środę ostatecznie zadecyduje sztab medyczny.
Spotkanie ORLEN Wisła Płock – Meble Wójcik Elbląg odbędzie się 30.11. o godz. 18:00, w ORLEN Arenie w Płocku

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: