Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 października 2020

Wisła poznała grupowych rywali w EHF Lidze Europejskiej

Najciekawiej zapowiada się pojedynek z Abanca Ademar Leon, gdzie trenerem jest Monolo Cadenas, a w składzie wychowanek Wisły -Mateusz Piechowski.

Podział na grupy w EHF Lidze Europejskiej

ORLEN Wisła Płock trafiła do grupy A, wspólnie z hiszpańskim Abanca Ademar Leon, Czechowskimi Niedźwiedziami z Rosji, piątą drużyną we Francji Fenix Toulouse Handball oraz austriackim Fivers, który w momencie zakończenia poprzedniego sezonu zajmował drugie miejsce w tabeli. Ostatnim klubem dolosowanym do grupy był Metalurg Skopje.

Pojedynki w Lidze Europejskiej dostarczą wiele podtekstów. Trenerem ekipy z Leon jest dobrze znany w Płocku Manolo Cadenas, a w składzie znajdziemy nazwisko wychowanka Mateusza Piechowskiego. Druga drużyna Liga Asobal minionego sezonu to także poprzedni klub Davida Fernandeza.
Z kolei w Czechowskich Niedźwiedziach występuje Sergei Kosorotov, który od przyszłego sezonu dołączy do ORLEN Wisły Płock. Fenix Toulouse HB, piąta drużyna Lidl Starligue 2019/2020, to natomiast poprzedni klub Alvaro Ruiza. Występy w Metalurgu ma w swoim CV Predrag Vejin.

Mecze fazy grupowej rozpoczną się 20 października. Do TOP 16 awansują cztery drużyn z każdej grupy. W przypadku awansu, przeciwnikami Wisły będą zespoły z grupy B.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: