Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 marca 2021

Wisła walczy o TOP16

We wtorek 23 marca podopieczni trenera Xaviego Sabaté zmierzą się w wyjazdowym meczu ze Sportingiem Lizbona w ramach TOP16 Ligi Europejskiej.

Zwycięzca rywalizacji ORLEN Wisła Płock lub Sporting Lizbona zmierzy się w kolejnej fazie rozgrywek ze zwycięzcą dwumeczu CSKA Moskwa (Rosja) lub GOG Handbold (Dania). Transmisja wtorkowego meczu w Eurosport 1 i Eurosport Player o godz. 20.45.

https://www.facebook.com/sprwisla/videos/457387765569735

– Mamy o tej drużynie sporo informacji. To bardzo silny zespół i przestrzegam przed myśleniem, że skoro zajęli czwarte miejsce w grupie, to są słabsi od innych zespołów. Przypominam, że w pierwszej połowie sezonu wiele drużyn miało swoje przejścia z COVID-19 i kwarantannami, co wypaczało wyniki sportowej rywalizacji. To dotknęło przecież również i nas, bo w wielu spotkaniach graliśmy bez swoich podstawowych zawodników. Nam się udało wygrać, ale niektóre ekipy ponosiły porażki ze względu na braki kadrowe. Teraz wszyscy jesteśmy już w komplecie – podsumował trener Nafciarzy Xavi Sabate.

Rywal ORLEN Wisły Płock zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli Andebol 1. Do rozgrywek w fazie TOP16 Ligi Europejskiej Portugalczycy awansowali z czwartego miejsca w grupie B. Pierwszy mecz odbędzie się w Lizbonie we wtorek 23 marca. Początek o g. 20:45, rewanż w Płocku 30 marca.

Sporting ma w zespole kilku uznanych zawodników. Na prawym skrzydle gra były zawodnik Łomży Vive Kielce Darko Djukić. Na pozycji kołowego występuje doskonale znany z gry w ORLEN Wiśle Płock Tiago Rocha. Niemiec Jens Schoengarth gra na prawym rozegraniu, a bramkarzem jest były reprezentant Słowenii Matevz Skok.

Portugalczycy grali już w ORLEN Arenie w tym sezonie. To efekt pandemii. Spotkanie fazy grupowej z Fuechse Berlin zostało rozegrane na neutralnym terenie – w Płocku.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: