III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
9
M
1
8
S
5
6
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 marca 2017

Witaj w Klubie! Rusza druga edycja

Konferencja prasowa w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany w Warszawie zapoczątkowała drugi nabór do rządowego programu „KLUB”. Dzięki zwiększeniu kwoty do 30 milionów złotych pomoc trafi do blisko 3 tys. klubów w całej Polsce! To wsparcie pomoże w rozwoju mniejszych ośrodków, gdzie rodzą się gwiazdy polskiego sportu!

Udział w konferencji wzięli Pani Premier RP Beata Szydło, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Wiceprezes PGNiG S.A. Radosław Bartosik. Jednak nie mogło zabraknąć również znanych sportowców. Ambasadorami Programu zostali zawodnicy VIVE Tauron Kielce, reprezentanci Polski w piłce ręcznej – Karol Bielecki oraz Sławomir Szmal.

Program „KLUB”  to wsparcie dla małych oraz średnich klubów sportowych.

Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy, który działa przynajmniej 3 lata w formie stowarzyszenia. Drugim warunkiem jest szkolenie ukierunkowane na dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Kwoty dofinansowania zależne są od ilości sekcji w danym klubie sportowym – kluby jednosekcyjne otrzymają 10 tys. zł, natomiast kluby wielosekcyjne 15 tys. zł.
– Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważa potrzeby małych i średnich klubów sportowych. Wiemy, że to właśnie w nich zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków, którzy wyrastają na przyszłych mistrzów sportu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze są tam dobre warunki do rozwoju. Dlatego powstał Program „KLUB”. Dzięki tej inicjatywie wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.  – uważa Premier Beata Szydło.

MSiT zwiększa środki na dofinansowanie, Witaj w klubie!

Rok temu do Ministerstwa zgłosiło się ponad 5 tys. klubów, wsparcie otrzymało ponad 2 tys., na co przeznaczono kwotę 24 milionów złotych. W drugiej edycji Programu Ministerstwo Sportu i Turystyki zwiększyło kwotę do 30 milionów złotych, którą przeznaczy dla prawie 3 tys. beneficjentów.
– Program „KLUB” to innowacyjny model wsparcia klubów sportowych. Kontynuujemy projekt, który w ubiegłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Liczę na to, że w tym roku będzie ono jeszcze większe. Z doświadczenia wiemy, że potrzeby są ogromne. Dlatego zachęcam kluby, aby składały aplikacje. – powiedział z kolei Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Wsparcie finansowe, ale i edukacja

-Jednak wsparcie finansowe to nie wszystko, bardzo istotna jest również wiedza. Takim przekaźnikiem wiedzy oraz pomocą merytoryczną jest wydany przez PGNiG S.A. podręcznik „Wskocz na wyższy poziom”. Nasza spółka od lat wspiera działania mające na celu profesjonalizację polskiego sportu, dlatego z ogromnym entuzjazmem wspieramy tę inicjatywę. W ubiegłym roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki przygotowaliśmy podręcznik „Wskocz na wyższy poziom” stanowiący praktyczny zestaw wiedzy marketingowej dla małych i średnich klubów sportowych, który miał im pomóc w rozwoju. Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania – żeby zaspokoić zapotrzebowanie wydrukowaliśmy 5 tys. podręczników, a potem dodrukowaliśmy kolejne. – podkreśla Wiceprezes PGNiG Radosław Bartosik.
Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 21 kwietnia 2017 roku w tym miejscu:
https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/1980,Minister-Sportu-i-Turystyki-oglasza-nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2017-roku-pro.html
Więcej o podręczniku „Wskocz na wyższy poziom” oraz konkursie zorganizowanym przez PGNiG  w tym miejscu:
http://klubiks.pl/

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: