Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 grudnia 2018

Wybieramy Gracza Listopada

Listopad to ponury miesiąc w kalendarzu, jednak na superligowych parkietach było bardzo gorąco. Zawodnicy z dwóch klubów mają szczególne powody do zadowolenia. Nasi eksperci z nc+, Sportowych Faktów i Przeglądu sportowego docenili graczy z Piotrkowianina Piotrkowa Trybunalskiego i NMC Górnika Zabrze. Partnerem głosowania jest Balticus.
 

 

Do tytułu Gracz Listopada nominowali zostali Piotr Swat Piotrkowianin, Martin Galia i Ignacy Bąk z NMC Górnika Zabrze. Eksperci tak uzasadniali swoje nominacje:

 

Przegląd Sportowy:

 
Ignacy Bąk (NMC Górnik Zabrze) – Pozostaje w tym sezonie w cieniu kolegi na prawym rozegraniu Iso Sluijtersa, ale listopad był dla 23-letniego Polaka udany. Górnik wygrał wszystkie cztery mecze, a Bąk rzucił w nich 17 goli na 26 rzutów, co daje mu niezłą jak na rozgrywającego skuteczność na poziomie 65 procent (dla porównania Sluijters miał 58 proc. przy 33 rzutach). Gracz Górnika powinien zacząć pokazywać w dłuższej perspektywie, że ma reprezentacyjne, a nie tylko ligowe ambicje.
 

Redakcja nc+:

 
Piotr Swat (Piotrkowianin) – Bądźmy szczerzy: Piotr Swat nie grał dobrze na początku listopada. Ale wszyscy też wiemy, że nie jest ważne, jak zaczynasz, a to jak kończysz. A skrzydłowy Piotrkowianina skończył miesiąc wybornie. Jak prawdziwy kapitan poprowadził drużynę do największej niespodzianki sezonu. W wygranym meczu z Azotami oddał 10 rzutów i zdobył 10 bramek. Po kilku dniach dołożył 8 bramek i znów był najskuteczniejszym graczem drużyny, która wygrała w Kaliszu. To budzi nasz szacunek i zasługuje na wyróżnienie.
 

Sportowe Fakty:

 
Martin Galia (NMC Górnik Zabrze) – Wielki powrót czeskiego weterana. Pauzował przez prawie pół roku po poważnej operacji kolana, wrócił do gry w październiku, a w listopadzie zachwycał jak za najlepszych czasów w Superlidze. Tylko raz zszedł poniżej 40 proc. skuteczności w bramce, cały miesiąc utrzymywał bardzo wysoki poziom, przeciwko Wybrzeżu i Stali odbijał co drugi rzut rywali. Nic dziwnego, że z takim zabezpieczeniem Górnik kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Golkiperzy są zresztą bardzo mocną stroną zabrzan, przed miesiącem o tytuł gracza miesiąca walczył jego kolega, Mateusz Kornecki.
 
To Ty decydujesz do kogo trafi Tytuł Gracza Miesiąca! Weź udział w plebiscycie na naszym facebooku! Wybieramy do piątku (07.12.) do godz. 14:00
 
Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek Balticus – Volans
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: