III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
1
2
S
4
3
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 czerwca 2022

Wybieramy Gracza Maja!

Przed kibicami wyzwanie wybrania najlepszego zawodnika meczów PGNiG Superligi w maju. Eksperci do tytułu Gracza Maja nominowali trzech zawodników: Andreasa Wolffa, Mateusza Zembrzyckiego i Pawła Krupę. Partnerem głosowania na Gracza Miesiąca jest firma Balticus.

Nominowani do tytułu Gracza Maja PGNiG Superligi

Trójkę nominowanych wybrali tradycyjnie nasi eksperci piłki ręcznej z TVP Sport, WP Sportowych Faktów i Przeglądu Sportowego. W głosowaniu kibiców startują Andreas Wolff (Łomża Vive Kielce), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy) i Paweł Krupa (Sandra SPA Pogoń Szczecin).

Nominacja Przeglądu Sportowego – Wojciech Osiński:

Andreas Wolff (Łomża Vive Kielce): Kielczanie rozegrali w maju tylko dwa mecze, ale zarówno z Piotrkowianinem, jak i z Wisłą Andreas Wolff pokazał najwyższą klasę, osiągając odpowiednio 50 i 47 procent skuteczności. Oczywiście ta nominacja jest głównie za mecz w Płocku, gdzie Wolff niemal w pojedynkę załatwił Łomży Vive obronę tytułu.

Nominacja WP Sportowych Faktów – Marcin Górczyński:

Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy)Rewelacyjny finisz bramkarza Azotów. Kolejno zatrzymał Gwardię Opole, Pogoń Szczecin i Górnika Zabrze, w dwóch pierwszych meczach miał 50 proc. skuteczności, na zakończenie sezonu prawie 40. Szczególnie dał się zapamiętać po meczu z Gwardią, kiedy w 30 minut zupełnie zniechęcił byłych kolegów z szatni.

Nominacja TVP Sport – Maciej Wojs:

Paweł Krupa (Sandra SPA Pogoń Szczecin): W dwóch rozegranych w maju meczach Pogoń zdobyła cztery punkty, na finiszu ligowego sezonu wyprzedzając Stal i unikając dzięki temu spadku. Liderem Portowców w tych meczach był Krupa, nie tylko trzymając drużynę w ryzach w defensywie, ale i będąc jednym z najlepszych strzelców. Znaczy kapitan!

Głosować można na FACEBOOKU PGNiG Superligi! Głosujemy do poniedziałku (6 czerwca) do godz. 15:00. 

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: