Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 grudnia 2022

Wybieramy Zawodnika Listopada!

Listopad dostarczył miłośnikom handballu mnóstwo emocji. Czas wybrać Zawodnika Miesiąca. Eksperci do tytułu nominowali: Tin Lucina, Arkadiusza Moryto i Tarasa Minotskyiego. Partnerem głosowania jest firma Balticus.

Nominowani do tytułu Zawodnika Listopada PGNiG Superligi

Trójkę nominowanych wybrali tradycyjnie nasi eksperci piłki ręcznej TVP Sport, WP Sportowych Faktów i Przeglądu Sportowego. W głosowaniu kibiców startują Tin Lucin (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Łomża Industria Kielce) i Taras Minotskyi (Grupa Azoty Unia Tarnów).

Nominacja TVP Sport – Maciej Wojs:

Tin Lucin (Orlen Wisła Płock): W listopadzie Wisła dopisała do swego dorobku trzy kolejne ligowe zwycięstwa. Czołową postacią Nafciarzy był w tym okresie Lucin. Chorwat rzucil 16 bramek, sporo dokładając też w defensywie.

Nominacja WP Sportowych Faktów – Marcin Górczyński:

Arkadiusz Moryto (Łomża Industria Kielce): Najrówniejszy ze skrzydłowych w listopadzie, właściwie co mecz zbliżał się do 10 bramek i potwierdził, że może jeszcze zagrozić Tarasowi Minotskiemu w klasyfikacji strzelców. Nie zawodzi, pomimo że jest jednym z najbardziej eksploatowanych kielczan.

Nominacja Przeglądu Sportowego – Wojciech Osiński:

Taras Minotskyi (Grupa Azoty Unia Tarnów): Rozgrywający Grupy Azoty Unii Tarnów już w zeszłym sezonie miał przebłyski bardzo wysokich umiejętności, ale teraz spisuje się świetnie niemal w każdym meczu. I to nie tylko w ocenianym teraz przeze mnie listopadzie, ale dużo dłużej. 22-letni Ukrainiec pod nieobecność kontuzjowanego Dmitrija Smolikowa bardzo często występuje na prawym rozegraniu, mimo że jest praworęczny, ale to wcale nie osłabia drużyny. Wręcz przeciwnie, Minotskyi z Pawłem Podsiadłą stworzyli jeden z najgroźniejszych duetów bocznych rozgrywających w ekipach z miejsc 3–14 PGNiG Superligi. Dla porządku dodam, że Taras z 93 golami jest liderem strzelców, a w trzech listopadowych meczach zdobył 22 bramki. Efekt – piąte miejsce tarnowian w tabeli.

Głosować można na FACEBOOKU PGNiG Superligi! Głosujemy do poniedziałku (5 grudnia) do godz. 12:00. 

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: