Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 listopada 2022

Wybieramy Zawodnika Października!

Październik dostarczył fanom handballu dużych emocji. Czas wybrać Zawodnika Miesiąca. Eksperci do tytułu nominowali: Patryka Mauera, Wojciecha Boruckiego i Tarasa Minotskyiego. Partnerem głosowania jest firma Balticus.

Nominowani do tytułu Zawodnika Października PGNiG Superligi

Trójkę nominowanych wybrali tradycyjnie nasi eksperci piłki ręcznej TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP Sportowych Faktów. W głosowaniu kibiców startują Patryk Mauer (Górnik Zabrze), Wojciech Borucki (Azoty-Puławy) i Taras Minotskyi (Grupa Azoty Unia Tarnów).

Nominacja TVP Sport – Maciej Wojs:

Patryk Mauer (Górnik Zabrze): 34 gole w pięciu meczach, a to wszystko z 85-procentową skutecznością rzutów – Mauer bez wątpienia był w październiku jedną z gwiazd PGNiG Superligi. Co istotne, świetne statystyki skrzydłowego przełożyły się na dorobek jego zespołu – Górnik wygrał w minionym już miesiącu cztery z pięciu rozegranych spotkań.

Nominacja Przeglądu Sportowego – Wojciech Osiński:

Wojciech Borucki (Azoty-Puławy)W październiku Azoty wygrały wszystkie cztery mecze, a Wojciech Borucki osiągał w nich średnio ponad 37 procent skuteczności (dwukrotnie 43 proc.). Gdy się ma 21 lat, forma może falować, tymczasem Borucki gra jak stary wyga, a nawet lepiej. Na razie to jest jego sezon.

Nominacja WP Sportowych Faktów – Marcin Górczyński:

Taras Minotskyi (Grupa Azoty Unia Tarnów): Kiedyś w barwach Unii zachwycał Rennosuke Tokuda, teraz symbolem tarnowian stał się Minocki. Ukrainiec obsadza wszystkie pozycje w linii rozegrania, podobnie jak przed rokiem nie boi się oddawać rzutów, ale jest znacznie bardziej skuteczny. W październiku rzucił 46 bramek (średnia ponad 9 goli na mecz!) i awansował na pozycję lidera strzelców. Minocki prowadził Unię do zwycięstw, na koniec miesiąca tarnowianie awansowali na szóstą pozycję. 

Głosować można na FACEBOOKU PGNiG Superligi! Głosujemy do piątku (4 listopada) do godz. 15:00. 

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: