Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 czerwca 2017

DO WYBRZEŻA DOŁĄCZYŁ MAREK MARCINIAK

 

Trenerzy Wybrzeża wolą kontynuować pracę nad zawodnikami, z którymi rozpoczęli zmagania w zawodowej Superlidze, niż ich wymieniać. Stąd też cisza na temat ruchów transferowych klubu z Gdańska. Pierwszym wzmocnieniem Wybrzeża Gdańsk będzie Marek Marciniak. Prawoskrzydłowy podpisał z Superligowym klubem dwuletni kontrakt.

 
Marciniak to młody, perspektywiczny zawodnik. Dwudziestodwulatek przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy GKS-u Żukowo. W tym czasie zdobył blisko 300 bramek. Do Żukowa trafił z drużyny juniorów Wybrzeża. Wychowanek wraca więc do seniorów ze względu na kilka aspektów Przede wszystkim chcę się rozwijać. W Wybrzeżu będę miał też możliwość zadebiutowania w Superlidze oraz pracy pod okiem znanych trenerów. Nie mogę się doczekać też gry przed taką publicznością, dla takich kibiców, jakich ma Wybrzeże – komentuje skrzydłowy.
 
Miejsce na prawym skrzydle będzie sobie musiał Marciniak wywalczyć
 
Zawodnik przyznaje jednak, że ciężką pracą osiągnie cel. Zwraca też uwagę, że podoba mu się forma najwyższej klasy rozgrywkowej W zeszłym roku Superliga przeszła przebudowę i to gruntowną, co sprawia, że stała się jeszcze ciekawsza dla oka kibica. Ja chciałbym mieć możliwość gry w jak największym wymiarze czasowym. Ten czas, wiadomo, będę musiał sobie wywalczyć, wchodząc do drużyny – dodaje.
 
Młody szczypiornista chce jak najbardziej pomóc nowej drużynie
 
Młody szczypiornista chce jak najbardziej pomóc nowej drużynie. Przyznaje też, że na początku sam będzie tej pomocy trochę potrzebował. Jestem zawodnikiem leworęcznym, więc przychodzę przede wszystkim wesprzeć prawą stronę. Mam 188 cm i moją nominalną pozycją jest prawe skrzydło, ale zdarzało mi się też występować na rozegraniu, nie mam z tym problemu. Jestem młodym zawodnikiem, więc na pewno będę potrzebował wsparcia od chłopaków. Na szczęście większość znam, więc myślę, że nie będę miał problemu z zaaklimatyzowaniem się w zespole – zakończył.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: