-:-

Dodano: 14 kwietnia 2018

Wybrzeże awansuje do rundy finałowej

W samo południe rozpoczęto derbowe zmagania pomiędzy Spójnią Gdynia a Wybrzeżem Gdańsk.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców i zapowiedziami samych zawodników. Poza boiskiem koledzy a na parkiecie rywale. Początek derbowej rywalizacji lepszy w wykonaniu podopiecznych Marcina Lijewskiego. Uważnie w obronie i skutecznie w ataku.

Spójnia zdołała ustabilizować grę i walczyć jak równy z równym. Udało się odrobić część strat i na przerwę gospodarze schodzili przy wyniku 11:17.

Po zmianie stron zawodnicy Spójni z animuszem ruszyli do odrabiania strat. I to z dużym powodzeniem. Grając ambitnie dogonili rywala na trzy bramki różnicy (15:18).

Rywale z Gdańska od 40. minuty zaczęli grać jednak skuteczniej i już do końca kontrolowali przebieg gry zwyciężając 28:18.

Spójnia Gdynia – Wybrzeże Gdańsk 18:28 (11:17)
Spójnia: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk – Rychlewski 7, K.Pedryc 3, Ćwikliński 2, Marszałek 2, Luberecki 2, Brukwicki 1, Kyrylenko 1, Jamioł, Krawczenko, Lisiewicz.
Wybrzeże: Pieńczewski – Rogulski 9, Kondratiuk 5, Prymlewicz 5, Adamczyk 2, Sulej 2, Kostrzewa 2, Salacz 1, Wołowiec 1, Papaj 1, Bednarek, Wróbel, Marciniak, Podobas.