III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
1
M
5
5
S
1
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 lipca 2017

Wybrzeże stawia na młodych

Znamy nazwiska kolejnych szczypiornistów, którzy zasilą szeregi Wybrzeża Gdańsk. Do klubu trafi dwóch wychowanków.

 
Trener Marcin Lijewski szukał wsparcia dla bocznych rozgrywających. Prawą stronę wzmocni Kamil Adamczyk, natomiast na lewej pojawi się Krzysztof Gądek. Obaj szczypiorniści to młodzi zawodnicy, grający w drużynie juniorów SPR Wybrzeże Gdańsk. Zdobyli złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski. Obaj występowali również w kadrze narodowej juniorów. Gądek w ostatnim sezonie reprezentował Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i przyznaje, że czuje się bardzo związany z nadmorskim miastem.
 
– Trzy lata spędziłem w gdańskim SMSie, dzięki czemu poznałem już Gdańsk i środowisko. Z tym miastem byłem związany już od dłuższego czasu. Występowałem w juniorskiej drużynie Wybrzeża, zdobywając z nimi w jednym sezonie złoto, w innym brązowy medal Mistrzostw Polski, dlatego chcę się przyczyniać do dalszych sukcesów – tym razem w drużynie seniorskiej – podkreśla.
 
Obaj zawodnicy zdecydowali się na kontynuację kariery w Wybrzeżu ze względu na ogromną szansę, jaką zespół daje młodym szczypiornistom. Adamczyk zaznacza też, że istotnym z jego punktu widzenia aspektem była możliwość doskonalenia umiejętności pod okiem Marcina Lijewskiego.
 
– Przede wszystkim chcę się rozwijać. Wybrzeże to klub, który daje szansę młodym zawodnikom, takim jak ja na grę w Superlidze. Będę miał także możliwość trenowania pod okiem jednego z najlepszych zawodników na świecie na mojej pozycji – opowiada rozgrywający. Na prawej połówce wesprze Ramona Oliveirę.
 
Krzysztof Gądek natomiast o miejsce w składzie powalczy z Hubertem Korneckim i wracającym po kontuzji Michałem Bednarkiem. Młody zawodnik liczy się z tym, że nie będzie miał łatwego zadania.
 
– Wybrzeże ma już bardzo dobrych zawodników. Myślę, że na początku moją rolą będzie przede wszystkim podglądanie starszych kolegów, zbieranie od nich cennego doświadczenia i wspomaganie ich na parkiecie – zakończył Gądek.
 
Gądek i Adamczyk to kolejno drugi i trzeci transfer Wybrzeża Gdańsk. Wcześniej do zespołu dołączył prawoskrzydłowy z GKS-u Żukowo, Marek Marciniak.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: