-:-

Dodano: 11 kwietnia 2018

Wybrzeże wykonało plan

Ostatni tydzień rundy zasadniczej jest bardzo intensywny dla szczypiornistów Wybrzeża. W zaległym spotkaniu 20. serii Wybrzeże na własnym parkiecie pokonało KPR Legionowo. Od samego początku Wybrzeże postawiło twarde warunki. To pierwszy z czterech kroków do gry w fazie play-off.

Spotkanie od skutecznego rzutu rozpoczął Wojciech Prymlewicz. Szybko odpowiedział mu dobrze znany w Gdańsku Oskar Niedziółka. Potem na boisku dominowało Wybrzeże. Za sprawą mocnej gry w obronie, świetnej postawy w bramce Macieja Pieńczewskiego i przede wszystkim skutecznych ataków, w 13. minucie było już 7:1. Potem przebudzili się goście. Kilka minut później bramkę na 9:4 zdobył Kamil Ciok. Do końca pierwszej połowy legionowianie nie byli jednak w stanie zagrozić gospodarzom, którzy do przerwy prowadzili 13:6. – Mieliśmy pewne założenia, żeby troszeczkę wyżej wychodzić do obrony tam, gdzie jest piłka, a nie ma koła. Przez większą część meczu, szczególnie jak na parkiecie była ta pierwsza szóstka wychodziło to całkiem dobrze. I myślę, że przede wszystkim dzięki obronie udało nam się wypracować wysoką przewagę – powiedział tuż po meczu Marcin Lijewski.

W drugiej połowie trener czerwono – biało – niebieskich dał pograć zawodnikom, którzy zwykle nie dostają zbyt wielu szans do gry. Szczególnie dobrze zaprezentował się Marek Marciniak, który zaliczył kilka efektownych kontr i punktował na zmianę z Adrianem Kondratiukiem. W 48. minucie po bramce tego drugiego było już 24:14. Pięć minut później, po bramce Piotra Papaja przewaga gdańszczan wynosiła 11 oczek. W ostatnich minutach gry zdecydowanie skuteczniej grali jednak zawodnicy z Legionowa, którzy zniwelowali stratę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:22. – Suma sumarum skończyło się tylko różnicą sześciu bramek, ale przebieg meczu zdecydowanie wskazywał faworyta. Wybrzeże grało dobre zawody, my zagraliśmy trochę poniżej naszych możliwości i oczekiwań – skomentował trener gości, Marcin Smolarczyk.

Wybrzeże Gdańsk 28:22 KPR Legionowo
Wybrzeże Gdańsk: Pieńczewski, Suchowicz – Kondratiuk 8, Marciniak 6, Rogulski 4, Kostrzewa 3, Papaj 3, Prymlewicz 2, Sulej 2 oraz Adamczyk, Bednarek, Gądek, Salacz, Wołowiec, Wróbel
KPR Legionowo: Krekora – Adamski 4, Prątnicki 4, Rutkowski 4, Brinovec 3, Gawęcki 3, Suliński 2, Ciok 1, Niedziółka 1 oraz Grabowski, Ignasiak, Kowalik, Miecznikowski