Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 kwietnia 2022

Wychowanek dołącza do Mistrzów Polski

Lewoskrzydłowy Szymon Wiaderny związał się 5-letnim kontraktem z seniorską ekipą Mistrzów Polski. Umowa utalentowanego wychowanka KS Vive Kielce będzie obowiązywać od sezonu 2022/2023.

Świeżo upieczony juniorski Mistrz Polski, wychowanek KS Vive Kielce, podpisał kontrakt z drużyną Łomża Vive Kielce! Szymon Wiaderny, lewoskrzydłowy i podopieczny Aleksandra Litowskiego oraz Dominika Żyły w marcu, wspólnie z kolegami z zespołu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów. W finałowym turnieju, gdzie kielczanie najpierw pokonali Orlen Wisłę Płock 36:20, a następnie MKS Pałac Młodzieży Tarnów 32:26, Szymon zdobył łącznie 20 bramek. Obecnie jest uczniem kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Szymon Wiaderny jest wychowankiem naszego klubu, a przez ostatnie lata był szkolony w SMS Kielce – mówi Prezes KS Vive Kielce, Marian Urban – Ostatnia jego gra, zwłaszcza w finałach Mistrzostw Polski Juniorów, w których zdobył nagrodę MVP, powoduje, że klub dostrzega jego duże możliwości, dlatego już teraz zdecydowaliśmy się na podpisanie dłuższego kontraktu.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski udało się wygrać, mam nadzieję, że młodsze roczniki też osiągną taki sukces, bo to spełnienie marzeń i wielkie emocje, których nie zapomnę do końca życia – cieszy się Szymon Wiaderny – Jestem dumny z tego, że będę mógł grać dla drużyny Łomża Vive Kielce. Od dziecka marzyłem, żeby wyjść na parkiet w żółto-biało-niebieskich barwach i przy pełnej publiczności zdobywać bramki. Mam nadzieję, że w przyszłości będę czołowym zawodnikiem tej drużyny i będę dawać jakość na boisku i poza nim!

Szymon Wiaderny

Data urodzenia: 25.05.2003 r.

Wzrost: 188 cm

Waga: 77 kg

Pozycja: lewoskrzydłowy

Wychowanek: KS Vive Kielce

Kontrakt z młodym lewoskrzydłowym obowiązywać będzie przez pięć lat, zaczynając od sezonu 2022/2023. Trwają rozmowy dotyczące najbliższej przyszłości zawodnika – tego, czy zostanie w Kielcach, czy na początku zostanie wypożyczony do innego klubu.

Chcemy, żeby Szymon rozwijał się jak najszybciej – zapewnia Prezes Marian Urban – Prowadzimy rozmowy z klubem PGNiG Superligi, w którym Szymon mógłby grać, ale bierzemy też pod uwagę wariant, w którym zawodnik zostanie u nas. Jest naszym wychowankiem i uważam, że my musimy zapewniać najbardziej zdolnym zawodnikom z naszego miasta miejsce w pierwszym zespole. To jest ważne dla środowiska, dla naszej młodzieży i to efekt koncepcji klubu, by nasi zawodnicy grali w szerokiej kadrze naszego zespołu.

Lewoskrzydłowy Szymon Wiaderny jest kolejnym wychowankiem, który otrzyma szansę na grę w pierwszym zespole. W poprzednich latach w ekipie Łomża Vive Kielce debiutowali Cezary Surgiel, Bartłomiej Bis i Filip Zdziech. Czarek od 2019 roku bardzo się rozwinął, stając się pewnym punktem seniorskiej drużyny Mistrzów Polski, a Bartek po czterech latach spędzonych pod wodzą Talanta Dujshebaeva trafił do Górnika Zabrze i od przyszłego sezonu będzie grał w drugiej Bundeslidze, w Coburgu. Filip na co dzień występuje w pierwszoligowym AZS UJK Kielce. W 2016 roku w składzie, który wygrał Ligę Mistrzów był także bramkarz, Krzysztof Markowski.

Jestem bardzo szczęśliwy, dlatego że nasza praca w części stowarzyszenia, gdzie zajmujemy się młodzieżą, powinna mieć na końcu taki efekt, że najbardziej zdolni trafiają do pierwszego zespołu, że mamy dla nich miejsce wśród gwiazd z całej Europy – komentuje Prezes Marian Urban – Jestem bardzo dumny i życzę Szymonowi, by kiedyś zdobył najwyższy tytuł z naszym klubem!

Szymon nie kryje swoich ambicji i cieszy się na nadchodzące wyzwania.

Chciałbym w przyszłości być skrzydłowym kadry Polski i osiągnąć z reprezentacją równie wielkie cele co z klubem – zapowiada Szymon – Oczywiście oglądam każdy mecz Łomża Vive Kielce w Superlidze i w Lidze Mistrzów, zawsze towarzyszą temu wielkie emocje. Chciałbym wznieść do zespołu świeżość, nie zawieść kolegów z drużyny i na boisku być najskuteczniejszym. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego meczu!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: