Aktualności

Wychowanek Veszprem dołączy do Wisły

Wychowanek Telekom Veszprem, a obecnie zawodnik Balatonfüredi KSE  Zoltán Szita został nowym graczem ORLEN Wisły Płock. Z zespołem wicemistrza Polski związał się dwuletnim kontraktem.

Zoltán Szita urodził się Veszprem i właśnie w tym klubie stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze. W sezonie 2015/2016 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech, a rok później zasilił szeregi Balatonfüredi KSE. Tutaj jego talent eksplodował i z miejsca stał się kluczową postacią zespołu trenera Istvána Csoknyaia, który pełni również funkcję selekcjonera reprezentacji Węgier. Łącznie w lidze od 2017 roku rozegrał 47 mecze, w których zdobył 170 bramek. Do tego dołożył jeszcze 39 trafień w rozgrywkach Pucharu EHF. W świeżo zakończonym sezonie został wybrany do najlepszej siódemki sezonu przez dziennikarzy M4 Sport Channel.

Za swoją formę 21-letni Szita został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Węgier, a także wyjazdem na Mistrzostwa Świata 2019. Wystąpił na nich w trzech meczach i zdobył pięć bramek.

– Zoltána zarekomendował trener Sabate, który pracował z nim jeszcze w Telekom Veszprem. Jest to młody, uzdolniony gracz, który może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie. W minionych dwóch sezonach rzeczywiście pokazał swój talent, zadebiutował w reprezentacji Węgier. Nagroda dla najlepszego lewo rozgrywającego też nie była przypadkiem. Wierzę, że może dać nam dużo dobrego już w sezonie 2019/2020. – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Również cieszę się z pozyskania z tak utalentowanego gracza. Jeśli chodzi o kwestie formalne, Zoltán do końca sezonu będzie u nas wypożyczony z Veszprem, ponieważ ma tam jeszcze ważny kontrakt. Po sezonie 2019/2020 stanie się automatycznie naszym zawodnikiem, więc łącznie spędzi u nas minimum dwa lata – dodaje Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

– Jednym z najważniejszych powodów, dla których zdecydowałem się na ORLEN Wisłę Płock był fakt, że miałem przyjemność pracować z Xavim Sabate w Veszprém przez dwa lata. Był to czas, kiedy znacząco się rozwinąłem jako zawodnik i teraz chciałbym to kontynuować. Xavi dał mi do zrozumienia, że jeśli będę robił dalsze postępy i będę się dobrze prezentował w meczach, to otrzymam sporo szans na pokazanie swoich umiejętności. – mówi Zoltán Szita. – Ponadto rozmawiałem z Adamem Borbély, który przekazał mi sporo pochlebnych opinii o klubie, atmosferze wokół zespołu i o samym mieście. Przychodzę do Płocka, aby być częścią silnego zespołu walczącego o krajowe trofea i aby dalej się rozwijać. Chciałbym dostarczyć naszym fanom jak najwięcej pozytywnych doświadczeń w każdym kolejnym meczu.

Przeczytaj jeszcze:

Bartłomiej Bis w Górniku

NMC Górnik Zabrze wzbogacił się o kolejnego cenionego zawodnika młodego pokolenia....

Marcin Lijewski nowym trenerem Górnika

Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego...

Cztery nowe twarze w Zagłębiu!

Czterech nowych zawodników zobaczymy w barwach klubu piłki ręcznej Zagłębia Lubin....