-:-

Dodano: 21 stycznia 2018

Wysokie zwycięstwo KPR-u

Pierwsze zwycięstwo KPR Legionowo na własnym terenie w regulaminowym czasie. W niedzielę 21 stycznia br., o godz. 13.00 w Legionowie rozegrany został kolejny mecz PGNiG Superligi pomiędzy KPR Legionowo i SPR Stal Mielec. Był to również pierwszy mecz w tym sezonie transmitowany z Legionowa przez Canal+ Sport.

Mecz obfitował w wiele pozasportowych atrakcji związanych z Dniem Babci. Z tej właśnie okazji pierwsze, honorowe podanie wykonała babcia zawodnika KPR Legionowo – Franci Brinoveca – p. Anna Banaszek.

Od pierwszych minut kontrolę nad meczem przejął KPR Legionowo i tej kontroli nie oddał przez cały czas jego trwania. Goście nie zdołali uzyskać przewagi ani na chwilę. Różnica w pierwszej połowie sięgnęła 7 bramek, przy czym ostatecznie na przerwę zawodnicy KPRu schodzili z 5-bramkową przewagą (15:10).

W drugiej połowie lepszą dyspozycją na bramce popisał się grający trener Stali Mielec – Krzysztof Lipka. Pomimo tego drużyna z Legionowa powiększyła swoją przewagę nawet do 10 bramek (28:18 w 54. minucie meczu). Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym 8-bramkowym zwycięstwem KPR Legionowo.

W dzisiejszym meczu na szczególne uznanie zasługują – Kamil Ciok – zdobywca 8 bramek oraz Mikołaj Krekora, który od pierwszych minut meczu bronił z dużą skutecznością (44% w całym meczu). Obaj gracze zostali też nominowani do tytułu Gracza Meczu przez Canal+ Sport.

KPR Legionowo – SPR Stal Mielec 31:23 (15:10)
KPR Legionowo: Krekora, Adamski 5, Grabowski 3, Jędrzejewski, Suliński 2, Fugiel, Kowalik 1, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 3, Brinovec 3, Gawęcki, Niedziółka 2, Ciok 8, Rutkowski 4.
SPR Stal Mielec: Wilk 2, Krępa 6, Janyst 3, Skuciński, Rusin 1, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlic 4, Basiak, Kawka, Wiśniewski, Lipka 2, Cuzic 1, Krupa 3, Ćwięka.