Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 lutego 2022

Xavi Sabate trenerem kadry narodowej Czech

Xavi Sabate , szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock, poprowadzi kadrę narodową Czeskiej Republiki. Hiszpan pogodzi oba te stanowiska.

Xavi Sabate Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Xavi Sabate swoją karierę trenerską rozpoczynał w MKB Veszprem, jako asystent trenera, następnie został głównym trenerem Telekom Veszprem, a także szkoleniowcem kadry narodowej Węgier.

Do Płocka przyjechał w 2018 roku i od lipca’18 objął stanowisko pierwszego trenera ORLEN Wisły Płock. Od tamtego czasu wraz z drużyną wywalczył między innymi: trzy srebrne medale Mistrzostw Polski w PGNiG Superlidze, a także historyczny awans płockich szczypiornistów do Final4 EHF European League. Teraz szkoleniowiec Nafciarzy poprowadzi również reprezentację Czech, jednak nie oznacza to końca jego pobytu w Płocku.

Xavi dalej będzie głównym szkoleniowcem ORLEN Wisły Płock, a jego nowa rola w żaden sposób nie będzie kolidowała i nie zakłóci dotychczasowych obowiązków i prowadzenia I zespołu w SPR Wisła Płock – powiedział Robert Czwartek, Prezes Zarządu SPR Wisła Płock.

Przez wszystkie te sezony w ORLEN Wiśle Płock miałem różne możliwości pracy w kadrze, lecz to nie był właściwy moment. Teraz znam graczy, a oni znają mnie. Zawodnicy znają system, mamy naprawdę dobrą kadrę techniczną i zbudowana jest podstawa konstrukcji sportowej. Doskonale wiem, co to znaczy być głównym trenerem w klubie i kadrze narodowej. Doświadczyłem tego już za czasów, gdy byłem głównym trenerem w Veszprém i w reprezentacji Węgier. Wiem, jak inna jest ta praca, co jest potrzebne, a co nie, kiedy i jak. Przyjąłem tę ofertę, dlatego, że wiem, że nie zakłóci to absolutnie nic w mojej pracy w SPR Wiśle Płock, a także pomogę w rozwoju Reprezentacji Czech.

Na koniec chciałbym podziękować kierownictwu i Zarządowi SPR Wisła Płock oraz z drugiej strony Czeskiej Federacji Piłki Ręcznej i jej Prezesowi, Panu Ondrejowi Zdrahali za wsparcie i zaufanie – skomentował objęcie posady szkoleniowca kadry narodowej Czech Xavi Sabate.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: