Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 października 2019

Xavier Sabate i Michał Daszek na dłużej w SPR Wiśle Płock!

Na zwołanej konferencji prasowej prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek poinformował o przedłużeniu kontraktów z trenerem Xavierem Sabate oraz Michałem Daszkiem.

Nowa umowa hiszpańskiego szkoleniowca ORLEN Wisły Płock będzie obowiązywała do czerwca 2022 roku. Kontrakt Michała Daszka wygasa dopiero w 2021 roku, ale zarząd Klubu postanowił już teraz przedłużyć umowę z kapitanem Nafciarzy aż do 2024 roku.

– Nie miałem żadnych wątpliwości w tej kwestii. Xavier Sabate codziennym poświęceniem i efektami swojej pracy pokazał, że jest właściwym człowiekiem na tym stanowisku. Jestem przekonany, że ten zespół pod jego okiem będzie się dalej rozwijał i przybliżał do realizacji naszych celów i ambicji sportowych. Cieszę się również, że te dwie strategiczne umowy udało się podpisać stosunkowo wcześnie – w przypadku Xaviego jest to osiem miesięcy, natomiast u Michała to ponad półtora roku przed wygaśnięciem obecnie obowiązujących umów. Jako Klub chcemy pokazać, że myślimy i działamy w dłuższej perspektywie oraz dążymy do tego, aby w kontraktowaniu zawodników pierwszego zespołu osiągnąć maksymalną, konstruktywną stabilizację – powiedział prezes Robert Czwartek.

– Od samego początku rozmawialiśmy z Xavim o projekcie długookresowym. Oczywiście zawsze jest pewne ryzyko po obu stronach przy podpisywaniu pierwszej umowy, ale po roku wspólnej pracy byliśmy już w pełni przekonani co do tego, aby Xavi wciąż opiekował się naszą pierwszą drużyną. Tak jak już prezes Robert Czwartek wspomniał, po latach wielu rotacji w składzie chcemy dążyć do stabilizacji, umacniania DNA tej drużyny i rozwijać się na zasadzie ewolucji, a nie rewolucji – powiedział dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

Xavier Sabate objął zespół ORLEN Wisły Płock w lipcu 2018 roku. Wcześniej przez dwa lata z powodzeniem prowadził zespół Telekom Veszprem, z którym zdobył dwa mistrzostwa i dwa Puchary Węgier, wygrał SEHA Ligę oraz dwukrotnie dotarł do Final Four VELUX EHF Ligi Mistrzów. 

Michał Daszek występuje w Płocku od 2014 roku. Wcześniej bronił barw MMTS Kwidzyn i SMS Gdańsk. W rozegranych do tej pory 233 meczach zdobył dla klubu 871 bramek. Ponadto jest czołowym zawodnikiem polskiej kadry narodowej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: