III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
1
3
S
0
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 czerwca 2022

Yoav Lumbroso w Łomża Vive Kielce!

Do zespołu trenera Talanta Dujshebaeva w 2023 roku dołączy 21-letni środkowy rozgrywający. „W wieku szesnastu lat byłem w Hali Legionów na turnieju z młodzieżową reprezentacją Izraela, już wtedy powiedziałem sobie, że bardzo chciałbym kiedyś tu grać!” – śmieje się Yoav Lumbroso.

Do drużyny Łomża Vive Kielce w 2023 roku dołączy Yoav Lumbroso, obecnie występujący we francuskiej ekipie Limoges Handball. To jego drugi rok w tym klubie, poprzednie dwa sezony grał w Niemczech, w drugoligowym ThSV Eisenach. Yoav pochodzi z Izraela, gra na pozycji środkowego rozgrywającego, a z Mistrzami Polski zwiąże się czteroletnim kontraktem.

Yoav Lumbroso to zawodnik o ciekawej charakterystyce – niski wzrost rekompensuje szybkością, zwinnością i dużą siłą. Słynie z odważnych decyzji, wciskania się pomiędzy obrońców i rzutów zaskakujących bramkarzy, co sprawia, że jest wyjątkowo trudnym do obrony graczem.

Łomża Vive Kielce to świetna drużyna i gdy klub skontaktował się ze mną po raz pierwszy, byłem zaszczycony – komentuje Yoav Lumbroso – Od lat śledzę występy zespołu, znam historię klubu, dlatego uznałem, że to świetne miejsce dla mojego dalszego rozwoju. Negocjacje zaczęliśmy około dwóch, trzech miesięcy temu. Najpierw rozmawiałem z Prezesem Bertusem Servaasem, a następnie trener Talant Dujshebaev przedstawił mi swoją wizję drużyny i mojej roli w niej. Wtedy byłem już pewien, że chcę dołączyć do ekipy z Kielc!

Yoav nie chce dokładnie zdradzać przebiegu rozmowy, ale uchyla rąbka tajemnicy.

Trener powiedział, że od kilku lat śledzi moje poczynania na boisku i że docenia mój sportowy rozwój. Usłyszeć coś takiego od tak wspaniałego trenera to coś niesamowitego! – cieszy się Yoav – Powiedział po krótce, co lubi w mojej grze, co powinienem jeszcze poprawić. Dla mnie to bardzo ważne, pracując z nim na pewno będę mógł się wiele nauczyć.

Co ciekawe, Yoav Lumbroso, już kiedyś grał w Hali Legionów i obiecał sobie, że wróci do niej, by występować w Łomży Vive Kielce.

Byłem w Kielcach na wraz z młodzieżową reprezentacją Izraela. To było bodajże w 2016 roku, graliśmy wtedy turniej z Polską, Norwegią i Węgrami – wspomina Yoav – Chyba przegraliśmy z Polską, wygraliśmy z Norwegią i znów przegraliśmy z Węgrami, ale miałem wtedy szesnaście lat, więc niewiele już pamiętam. W mojej głowie długo pozostało świetne wrażenie, jakie wtedy zrobiła na mnie hala. Powiedziałem sobie wtedy: kiedyś chcę tutaj grać! Cieszę się, że w końcu się uda i nie mogę doczekać się chwili, w której założę żółtą koszulkę!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: