-:-

Dodano: 24 sierpnia 2020

Zabrzanie wygrywają w Turnieju o Puchar Prezesa NMC Górnika Zabrze!

Po widowiskowym meczu NMC Górnik Zabrze pokonał Chrobrego Głogów i tym samym został zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezesa NMC Górnika Zabrze!

Wygrani Turnieju o Puchar Prezesa NMC Górnika Zabrze

Zabrzanie prędko zaczęli dominować na boisku i po czterech minutach było już 4:0. Dla trenera Nata był to moment, w którym trzeba było zainterweniować i poprosić o czas. Jego rady przyniosły skutek i zawodnicy Chrobrego zaczęli się wpisywać na listę strzelców. Po dziesięciu minutach wciąż jednak zabrzanie przeważali 9:4. Wielka w tym wyniku zasługa Martina Galii, który odbijał raz za razem próby gości. Zabrzanie grali też świetnie w obronie, co przynosiło im kolejne szanse. Na trzynaście minut przed końcem pierwszej połowy było już 15:7 dla gospodarzy. Znów jednak pod koniec pierwszej połowy coś się zacięło wśród Górników i Chrobry powoli zaczął odrabiać straty, zmniejszajac je do sześciu bramek. To był sygnał dla gospodarzy, żę to spotkanie to nie przelewki i znów zaczęli trafiać seriami, bt pierwszą połowę wygrać ostatecznie 21:10.

W drugiej odsłonie gry mecz wyraźnie się wyrównał, a oba zespoły wmieniały się równo bramkami. Przewaga z pierwszej połowy wciąż jednak się utrzymywała i zabrzanie spokojnie mogli kontrolować grę. Mocno aktywował się jednak Kamil Sadowski, który prędko czterokrotnie zapisał się na liście strzelców. Na dziesięć minut przed końcem zabrzanie zdobyli trzydzieste trafienie (30:19), a jego autorem był Łukasz Gogola.  Głogów jeszcze zerwał się i odrobinę odrobił straty, dzięki dwóm trafieniom z rzędu, ale mimo wszystko można już było być pewnym, kto do domów wróci z laurem. Górnik wygrał 33:25!

Na finał poznaliśmy także wyróżnienia indywidualne w turnieju. Najlepszym bramkarzem został Martin Galia (NMC Górnik Zabrze), królem strzelców został Paweł Krupa (15 bramek, Sandra Spa Pogoń Szczecin), a MVP turnieju – Oleksandr Tilte, zawodnik Chrobrego Głogów!

NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 33:25 (21:10)

Górnik: Galia, SKrzyniarz, Kazimier – Bondzior 3, Bis 7, Tomczak 4, Łyżwa 3, Czuwara 1, Buszkow 4, Gliński, Gogola 5, Dudkowski 6, Adamuszek, Medwid. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 10 minut (Bis, Tomczak, Buszkow, Adamuszek, Medwid)

Chrobry: Kapela, Dereviankin – Grabowski 5, Zdobylak 1, Sadowski 4, Przysiek 1, Marszałek 1, Tilte 4, Orpik 5, Jamioł 2, Krzysztofik, Krzywicki 2. Trener: Vitalij Nat

Kary: 0 minut