-:-

Dodano: 25 września 2016

Zaciekle w Lubinie

Miedziowi zaczęli podobnie, jak wygranym meczu u siebie z Legionowem. Podopieczni Pawła Nocha od początku narzucili rywalom swój styl gry i szybko wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę.
Goście pod koniec pierwszej połowy z wyniku 12:9 doszli na 12:12 i do końca tej części spotkania była walka bramka za bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:13.Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gdańszczan. Goście rzucili trzy bramki z rzędu i to lubinianie musieli gonić wynik. Bramki Michała Stankiewicza i Łukasza Kużdeby dały drużynie Zagłębia remis. Goście znów odskoczyli na trzy bramki, ale miedziowi doprowadzili do remisu. Wyniku zaciekle bronili zawodnicy Wybrzeża. Niespełna dziesięć minut przed zakończeniem spotkania było 21:24 Ostatnie chwile meczu przyniosły remis i akcję Wybrzeża zakończoną bramką Adriana Kondratiuka. Lubinianie wyprowadzili jeszcze akcję – do bramki rzucił Arkadiusz Moryto i było blisko pierwszej w historii Ligi Zawodowej dogrywki. Sędziowie jednak bramki nie uznali i punkty pojechały do Gdańska.
MKS Zagłębie Lubin – Wybrzeże Gdańsk 26:27 (14:13)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Przysiek 4, Kużdeba 2, Mrozowicz , Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Czuwara 4, Wolski 2, Gudz, Bartczak 1, Pietruszko, Dżono , Moryto 2, Dżono 5.
Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Kostrzewa 6, Skwierawski 3, Oliveira 1, Prymlewicz , Rogulski 4, Bednarek , Kondratiuk 5, Kornecki 2, Sulej 1, Salacz, Wróbel 5.
4seria_zlvsgd_fot1 4seria_zlvsgd_fot2 4seria_zlvsgd_fot3 4seria_zlvsgd_fot4 4seria_zlvsgd_fot5 4seria_zlvsgd_fot6 4seria_zlvsgd_fot7 4seria_zlvsgd_fot8 4seria_zlvsgd_fot9 4seria_zlvsgd_fot10