-:-

Dodano: 10 września 2018

Zacięte spotkanie w Piotrkowie

W tym meczu było praktycznie wszystko, a kibice opuszczający Halę Relax nie mogli narzekać na brak emocji. Nie są to jednak emocje pozytywne. Piotrkowianin przegrał spotkanie 2. serii z Wybrzeżem Gdańsk 26:27 (15:16), a decydującego gola goście zdobyli już po regulaminowym czasie z rzutu karnego.

Po trzech minutach Wybrzeże prowadziło 3:0. Pierwszego gola dla Piotrkowianina rzucił Adam Pacześny i dał tym samym sygnał do odrabiania strat. W 13. minucie był remis 8:8, a chwilę później po trafieniu Filipa Surosza piotrkowski zespół wyszedł na pierwsze dziś prowadzenie (9:8). Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy było 14:11, ale dwie dwuminutowe kary (Roman Pożarek, Mateusz Kaźmierczak) dały gościom możliwość szybkiego odrobienia strat. Do przerwy prowadziło Wybrzeże 16:15.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 22:22 Piotrkowianin rzucił trzy gole z rzędu i na dziewięć minut przed końcem prowadził 25:22. Wybrzeże miało jednak świetnie dysponowanego Adriana Kondratiuka. To on, właściwie w pojedynkę niwelował straty.

Końcówka spotkania była niezwykle dramatyczna. Piotrkowianin nie wykorzystał aż trzech rzutów karnych (Piotr Swat, Marcin Tórz i Bartosz Nastaj). Wybrzeże, przy remisie 26:26, miało piłkę i w ostatniej sekundzie sędziowie orzekli, że faul Grzegorza Sobuta kwalifikuje się do niebieskiej kartki, a zgodnie z przepisami goście będą egzekwować rzut karny. Adrian Kondratiuk przypieczętował swój świetny występ bramką i goście wygrali 27:26.

Piotrkowianin – Wybrzeże Gdańsk 26:27 (15:16)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz, Woynowski 1, Iskra 1, Kaźmierczak, Swat 6/2, Nastaj 1, Surosz 7, Andreou 3, Pożarek 1, Sobut 1, Tórz 2, Pacześny 3