Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 grudnia 2019

Zaczynamy 4NationsCup – EURO tuż za rogiem

Już trzeci rok z rzędu polscy kibice w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem będą mieli okazję do zobaczenia meczów z udziałem męskiej reprezentacji Polski w turnieju 4NationsCUP. W poprzednich latach w zawodach triumfowali Biało-Czerwoni.

Organizatorem turnieju jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który corocznie zaprasza trzy reprezentacje narodowe z całego świata. To praktycznie ostatnia okazja, aby uczestnicy mogli dobrze przygotować się do mistrzostw globu lub mistrzostw poszczególnych kontynentów.

Dwie pierwsze edycje turnieju rozgrywane były zgodnie z formułą Final4. Zwycięskie zespoły następnego dnia grały w finale, przegrani o 3. miejsce. 

W roku 2017 do ERGO ARENY na granicy Gdańska i Sopotu przyjechały ekipy Polski,  Bahrajnu, Japonii  i Białorusi. Po wygranych w półfinałach przez europejskie drużyny nadszedł czas na decydujące rozstrzygnięcie. W finale Polska pewnie pokonała Białoruś 26:22.

Rok później turniej zawitał do opolskiej Stegu Arena.  Na końcowy sukces Biało-Czerwoni musieli solidnie zapracować, gdyż dwukrotnie zwyciężali po serii rzutów karnych. Najpierw po remisie z Japonią (25:25) wygrali 4:3. W wielkim finale na ich drodze stanęła Rumunia. W regulaminowym czasie wynik pozostał nierozstrzygnięty (24:24). To zapowiadało olbrzymie emocje. Po serii rzutów z 7 metra Polacy wygrali 6:5.

Trzecia edycja 4NationsCUP odbędzie się w innej formule. W Tarnowie czwórka uczestników: Zjednoczone Emiraty Arabskie (7. miejsce w Mistrzostwach Azji 2018) , Białoruś (10. miejsce EHF EURO 2018, uczestnik EHF EURO 2020), Polska (uczestnik EHF EURO 2020) i Hiszpania B zagra systemem każdy z każdym. Dla zespołu gospodarzy, prowadzonej przez trenera Patryka Rombla, będzie to ostatni test w kraju przed styczniowymi EHF EURO 2020. 

Po raz ostatni męska reprezentacja Polski w Tarnowie gościła w maju 1976 roku. Dwumecz z Kanadą był jednym z etapów przygotowań do występu w igrzyskach w Montrealu. Dwa miesiące później zespół narodowy, pod wodzą Stanisława Majorka i Janusza Czerwińskiego, wywalczył brązowy medal olimpijski.

UWAGA: bilety na turniej dostępne na zprp.pleventim.pl oraz stacjonarnie w sieci sklepów Media Markt na terenie całego kraju. 

Gospodarzem Imprezy jest Miasto Tarnów.

Partnerem Głównym Turnieju jest Województwo Małopolskie.

Program 4NationsCUP 2019:

piątek, 27 grudnia
UAE – BLR godz. 18:15
POL – ESP2, godz. 20:30; TVP Sport

sobota, 28 grudnia
BLR – ESP2 godz. 17:30
POL – UAE, godz. 19:45; TVP Sport

niedziela, 29 grudnia
ESP2 – UAE godz. 18:15
POL – BLR, godz. 20:30; TVP Sport.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: