-:-

Dodano: 29 stycznia 2020

Zadecydował początek meczu

Pierwsze kilkanaście minut meczu zadecydowało o wygranej Azotów-Puławy w pierwszym ligowym meczu w 2020 roku z Chrobrym Głogów. Podopieczni Michała Skórskiego udanie zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando puławian. Szybka, kombinacyjna gra w ataku zaowocowała błyskawicznym zbudowaniem przewagi. Już w szóstej minucie o pierwszy czas poprosił trener głogowian Piotr Zembrzuski, bo Azotowcy prowadzili w tym momencie już 5:1. Cztery minuty później miejscowi prowadzili 7:2, a cztery gole na swoim koncie miał w tym momencie efektownie na środku rozegrania nowy nabytek puławian – Aliaksandr Bachko. Maksymalną przewagę gospodarze osiągnęli w 13 minucie, kiedy po trafieniu Pawła Podsiadło było 10:4. Od tego momentu mecz się bardzo wyrównał. Goście otrząsnęli się z przewagi Azotów-Puławy i do 20 minuty skutecznie odpowiadali na gole puławian coraz częściej skutecznie utrudniając miejscowym grę w ataku. W ostatnich 3 minutach głogowianie odrobili połowę strat. Kolejne trafienia Marcela Zdobylaka, Damiana Krzysztofika i Jakuba Orpika zbliżyły Chrobrego na trzy gole.

Taka przewaga okazała się najniższą w tym meczu. Trzema bramkami puławianie prowadzili ostatni raz w 38 minucie (22:19). Później miejscowi wykorzystali dobre interwencje Vadima Bogdanova i „odjechali” rywalom na wyraźniejszą odległość – 41′ 24:19, 44′ 26:20 i 47′ 28:21. To pozwoliło puławianom grać spokojnie do końca meczu. Goście nie zamierzali jednak spuścić głów i oddać pola miejscowym – do końca meczu udało się zespołowi z Głogowa odrobić część strat, a duża  w tym zasługa skutecznych rzutów z drugiej linii ekspuławianina – Adama Babicza.