-:-

Dodano: 19 października 2016

Zagłębie nie dogoniło Pogoni

W Lubinie spotkały się drużyny, które od początku sezonu zdobyły tylko po dwa punkty i dzisiejszy mecz miał być okazją na przełamanie złej passy. Dłużej, bo od drugiej kolejki, na wygraną czekali miedziowi… i jeszcze poczekają.
Obie drużyny długo męczyły się w ofensywie i pierwsza bramka padła dopiero w piątej minucie, za sprawą Kiryla Kniaziewa z Pogoni. Swoją pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w siódmej minucie, kiedy do bramki szczecinian ze skrzydła trafił Arkadiusz Moryto. Później worek z bramkami się rozwiązał, ale to goście byli na prowadzeniu. Po kwadransie, kiedy Patryka Małeckiego pokonał Tomasz Grzegorek, było 4:7. W osiemnastej minucie o czas poprosił Paweł Noch, wówczas lubińscy zawodnicy przegrywali 5:9. Przed przerwą obraz gry nie uległ zmianie i Pogoń przed zejściem do szatni prowadziła 14:9, w czym duża zasługa Pawła Krupy – zdobywcy pięciu bramek.
Pierwszą bramkę po zmianie stron rzucił Paweł Krupa. Na szczęście dla Zagłębia swój dzień miał także Jan Czuwara. To głównie dzięki jego skuteczności miedziowi mieli szansę na korzystny wynik. W 40. minucie Zagłębie przegrywało już tylko różnicą dwóch bramek 14:16. Kolejne piłki odbijał Jakub Skrzyniarz a skuteczne rzuty oddawał Jan Czuwara. W 46. Minucie gospodarze doszli rywali na jedną bramkę. Lubinianie mieli okazję wyrównać, jednak w bramce Pogoni dobrze spisywał się Edin Tatar. Wynik wciąż był sprawą otwartą. Sprawę wygranej rozstrzygnęła końcówka, w której brylował grający trener Pogoni, Wojciech Zydroń. Na minutę przed końcem było 25:27 i chociaż gospodarze mieli jeszcze okazje znów zawiodła skuteczność.
MVP meczu: Edin Tarat (Pogoń)
MKS Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:27 (9:14)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Szymyślik 4, Czuwara 9, Wolski, Gudz 1, Bartczak 1, Pietruszko, Dżono , Moryto 4, Dżono.
Pogoń: Tatar, Matkowski – Grzegorek 2, Bruna 2, Garbacewicz , Karnacewicz, Wąsowski, Krupa 9, Jedziniak 2, Krysiak 2, Kniaziew 4, Konitz 1, Zydroń 5, Fedeńczak.
Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz