Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 26 czerwca 2020

Zagłębie inwestuje w młodych!

Kolejny młody szczypiornista dołącza do drużyny Zagłębia Lubin przed nowym sezonem PGNiG Superligi Mężczyzn. Andrzej Duszyński ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin przechodzi do seniorskiej drużyny Miedziowych. Kontrakt podpisał na dwa lata.

Andrzej Duszyński MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga piłka ręczna

Andrzej Duszyński to zawodnik z rocznika 2001, co czyni go najmłodszym w drużynie. Gra na środku rozegrania, mierzy 190 cm przy wadze 94 kg. W SMS Zagłębie Lubin występował od pierwszej klasy liceum, wcześniej grał i trenował z drużynami Nielby Wągrowiec.

– Bardzo się cieszę, że dano mi szanse gry w pierwszym zespole. Od początku marzyłem, żeby grać w Superlidze i cały czas ciężko na to pracowałem, zarówno na treningach, jak i meczach. Będę ciężko trenował, aby dostać szanse pokazania się na parkiecie i chcę nadal się rozwijać – mówi Andrzej Duszyński.

Rozgrywający miał już okazję grać z pierwszym zespołem w meczach kontrolnych, a także w spotkaniu o stawkę, w Pucharze Polski – Kiedy dostałem szansę od trenera na swój pierwszy mecz w Pucharze Polski byłem bardzo podekscytowany i przed meczem złapał mnie stres, ale kiedy wszedłem na boisko po prostu dałem z siebie sto procent pomimo braku doświadczenia. Myślę, że w nadchodzącym sezonie też będę miał okazję do gry i na pewno będę na to ciężko pracował – dodaje zawodnik.

Andrzej Duszyński będzie kolejnym z „młodych wilków” w składzie Zagłębia – To bardzo obiecujący zawodnik i chcemy żeby nadal się rozwijał. Będzie najmłodszy w składzie i na pewno będzie miał się od kogo uczyć – mówi Jarosław Hipner, trener Miedziowych.

https://www.facebook.com/SLMezczyzn/videos/587233238873495/

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: