Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 listopada 2021

Zagłębie łączy siły z Wisłą. Zagrają z Norwegią B

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin połączą siły z Wisłą Płock i zmierzą się w towarzyskim dwumeczu z reprezentacją Norwegii B. Oba zespoły w taki sposób wykorzystają reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach.

Po ostatnich meczach ligowych nastąpiła reprezentacyjna przerwa. Ten czas lubinianie spożytkują na treningi z aktualnymi wicemistrzami Polski Orlen Wisłą Płock, a także dwa mecze z reprezentacją Norwegii, która jest bezpośrednim zapleczem pierwszej kadry, jednej z czołowych drużyn w na Starym Kontynencie.

Do Płocka Miedziowi udadzą się dziś, a o godzinie 18:00 w Orlen Arenie rozegrają pierwszy mecz towarzyski z drugą reprezentacji Norwegii, opartą na zawodnikach, występujących głównie w rodzimym kraju oraz w Danii. Co ciekawe w starciu przeciwko Norwegom na parkiecie zobaczymy połączone siły Zagłębia Lubin i Orlen Wisły Płock.

W piątek zespoły odbędą ze sobą wspólny trening pod okiem duetu trenerskiego Xavi Sabate – Jarosław Hipner, a w sobotę o godzinie 13:00 ponownie zmierzą się z drugą reprezentacją Norwegii – Trener Wisły Płock wyszedł z inicjatywą wspólnych treningów oraz rozegrania meczów z kadrą Norwegii B. Dla nas na pewno będzie to coś nowego, możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na tle zupełnie innego stylu piłki ręcznej. Mamy nadzieję, że nasz wyjazd do Płocka to początek dobrej i owocnej współpracy – mówi Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

Pierwszy mecz towarzyski z Norwegią B odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00, drugi w sobotę o 13:00 w Orlen Arenie w Płocku.  W spotkaniu nie wystąpią zawodnicy, powołani na zgrupowania swoich kadr, w tym Marek Marciniak, Roman Chychykalo i Patryk Iskra z Zagłębia.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: