-:-

Dodano: 24 marca 2019

Zagłębie lepsze od Gwardii!

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrali znakomite zawody i pokonali dużo wyżej notowaną Gwardię Opole. Miedziowi prowadzili przez całe spotkanie i pewnie pokonali piątą siłę PGNiG Superligi Mężczyzn.

Lubinianie bardzo dobrze weszli w mecz. Dwa trafienia Romana Chychykalo i wykorzystana kontra przez Łukasza Kużdebę dały Miedziowym prowadzenie 3:1 w piątej minucie. W tym czasie dla gości trafił tylko Patryk Mauer. Ten sam zawodnik zmarnował później karnego, którego wybronił wyróżniający się na parkiecie Jakub Skrzyniarz. Bardzo dobra gra w obronie, wspierana przez znakomitego bramkarza (80% w 10. minucie), nie pozwalała przyjezdnym na wiele. W dziesiątej minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Rafał Kuptel. Jego drużyna na swoim koncie wciąż miała jedną bramkę. Strzelecką niemoc opolanie przełamali minutę później i w wyniku było już 4:2. Lubinianie nie zwalniali tempa i powiększali jeszcze swoją przewagę, a po kwadransie prowadzili 8:4. Drugie piętnaście minut to lepsza gra Gwardii, która zaczęła mozolnie odrabiać straty. Kiedy goście zniwelowali straty do jednej bramki, Miedziowi znów odskoczyli i do przerwy było 14:10.

W drugiej połowie Zagłębie wciąż grało uważnie w obronie, z czego wyprowadzało efektywne kontry. Skutecznie grał duet rozgrywających Chychykalo-Gębala, a także Krystian Bondzior na skrzydle. Już siedem minut po zmianie stron, przy stanie 12:18, o kolejny czas dla swojej drużyny poprosił Rafał Kuptel. Nie zdało się to jednak na wiele, bo lubinianie rozgrywali bardzo dobre zawody, a w bramce szalał Jakub Skrzyniarz. Dwadzieścia minut przed końcem wynik brzmiał 20:13 na korzyść Miedziowych. Osiem minut przed końcem ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych, ale szanse jego drużyny były coraz mniejsze, bo Zagłębie prowadziło 23:17. Lubinianie wygrali spotkanie i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zajmują dziewiąte miejsce, mając cztery punkty straty do ósmego Piotrkowianina.

MVP meczu: Jakub Skrzyniarz (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gwardia Opole 26:19 (14:10)

Zagłębie: Małecki , Skrzyniarz – Borowczyk , Bondzior 4, Kużdeba 3, Mrozowicz , Pawlaczyk , Gębala 5, Szymyślik , Sroczyk , Pietruszko , Moryń 4, Dudkowski , Dawydzik 2, Jaszka , Chychykalo 8.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Mauer 2, Morawski, Łangowski 3, Jankowski 4, Lemaniak 6, Zadura 2, Zieniewicz 1, Milewski , Kawka , Tarcijonas , Zarzycki , Klimków 1.