Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 lutego 2018

Zagłebie Lubin świętował Tłusty Czwartek na sportowo

Zagłębie Tłusty Czwartek uczcili na sportowo. W ten wyjątkowy dzień odbyła się kolejna edycja akcji „Ręczna z Klasą”, organizowana przez MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Tym razem w obiekcie gościliśmy dwie grupy.
W hali Regionalnego Centrum Sportowego pojawiły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie, a także czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Zaproszeni goście zwiedzali obiekt, po czym wzięli udział w zajęciach wychowania-fizycznego, prowadzonych przez zawodniczki i zawodników Zagłębia Lubin, w tym Kingę Grzyb, Jovanę Milojević, Arkadiusza Morytę, Stanisława Gębalę i Jakuba Skrzyniarza.
Najpierw była rozgrzewka, a później zajęcia z piłki ręcznej. Była to doskonała okazja do spalenia kalorii po pączkach, którymi wraz z Piekarnią Górzyński częstowaliśmy uczestników akcji „Ręczna z Klasą”.
Pączek to bardzo pyszny, ale też kaloryczny wypiek. Składa się prawie w całości z tłuszczów (16%) i węglowodanów prostych (62%), czyli zmór każdego dietetyka i każdej osoby dbającej o linię. Jak z tym faktem radzą sobie sportowcy, którzy przecież muszą dbać o formę i linię?
–  Jadam i lubię pączki, ogólnie uwielbiam słodycze. Muszę jednak powiedzieć, że się nimi nie objadam, czasami można sobie na to pozwolić. Dzisiejszego pączka spalę na popołudniowym treningu – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.
– Dobrze, że trenujemy, bo te dwa pączki, które dzisiaj zjem, pewnie szybko spalę. Jeśli chodzi o spalanie kalorii, to na pewno polecam bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie. Dobra jest też siłownia. Można na przykład, jedząc pączka biegać na bieżni – żartuje Jakub Skrzyniarz, bramkarz Zagłębia Lubin.
Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Szkoły chętne do wzięcia udziału w akcji prosimy o zgłaszanie się pod adresem:p.kulesza@zaglebie.lubin.pl oraz l.lemanik@zaglebie.lubin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: