Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 listopada 2016

Zagłębie Lubin zachęca do profilaktycznych badań

Za nami ostatnia odsłona akcji Movember, polegającej na zapuszczaniu prowokujących wąsów. Przez cały listopad piłkarze ręczni uczestniczyli w akcji, a teraz postanowili dać wszystkim przykład.
W CDT Medicus przy ulicy Leśnej w Lubinie grupa zawodników Zagłębia  przeszła specjalistyczne badania.
– W tej profilaktycznej akcji badamy krew pacjentów i oznaczamy poziom antygenu PSA, markera raka prostaty. Ten nowotwór jest jednym z częstszych u mężczyzn, a wykonanie tych badań to prosty test wskazujący, czy osoba jest w gronie osób podwyższonego ryzyka. – tłumaczy dr nauk med. Artur Kwaśniewski, prezes CDT Medicus.
W listopadzie rozmawiamy o raku jąder i prostaty, by uświadamiać panom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. Zawodnicy Zagłębia Lubin w mijającym miesiącu nie tylko zapuszczali wąsy, ale także rozmawiali o akcji i zachęcali innych do przyłączenia się.
Ambasadorem Movemberu został Nikola Dżono, który przez cały miesiąc pielęgnował swój zarost i jak mówią koledzy, „skobel” bardzo mu pasuje.
– Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie, którzy jeszcze nie wiedzą o tej akcji pytają i interesują się. W tym gronie jest sporo moich znajomych z Chorwacji. Cieszę się, że chociaż w małym stopniu mogłem przyczynić się do popularyzacji akcji Movember. – mówi „Dżaka”, rozgrywający Zagłębia.
– Zawodnicy sami przyznali, że akcja nie polega tylko na tym, żeby tylko zapuścić wąsy, ale przede wszystkim, żeby się badać. Z tego powodu grupa zawodników przyszła do lubińskiego Medicusa przebadać się i dać przykład innym panom. – mówi Łukasz Lemanik, rzecznik lubińskich szczypiornistów.
Badanie trwało kilka minut, a piłkarze opuszczali gabinet z uśmiechem na ustach. – Dzięki tej akcji wielu chłopaków z naszej drużyny postanowiło się przebadać, ja sam także zbadałem się po raz pierwszy i zapewniam, że to nie boli. – zachęca Mirosław Gudz, obrotowy Zagłębia.
 
https://www.youtube.com/watch?v=DqRbHvJt7wo

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: