-:-

Dodano: 6 października 2018

Zagłębie odjechało w drugiej połowie

Ostatnie mecze ligowe mogły wskazywać na zacięty mecz pomiędzy Zagłębiem a Pogonią. Tym razem jednak emocji nie było i Miedziowi wygrali pewnie 30:25 (15:14).

Pierwsza połowa meczu to wymiana ciosów po obu stronach. Mecz miał szybkie tempo, a wynik oscylował wokół remisu. Raz na prowadzeniu było gospodarze, innym razem goście. Pod koniec pierwszej połowy lubinianie wrzucili piąty bieg i chociaż do przerwy Miedziowi wygrywali tylko jedną bramką, w drugiej połowie zaczął się „odjazd”.

Pierwsze dziesięć minut po przerwie to zdecydowana przewaga podopiecznych Bartłomieja Jaszki, który przed meczem rozgrzewał się z drużyną. Kwadrans przed końcem spotkania było 22:16. Lubinianie nie zamierzali oddawać pola rywalom, podobnie jak w Mielcu. Do końca spotkania utrzymywała się wysoka przewaga gospodarzy. Zagłębie zanotowało trzecią wygraną w sezonie i spory awans w ligowej tabeli.

MVP meczu: Dawid Dawydzik (Zagłębie)
MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 30:25 (15:14)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Bondzior, Kużdeba, Pawlaczyk 3, Mrozowicz, Szymyślk, Marciniak 6, Dudkowsk 7, Dawydzik 3, Czyczykało, Moryń 6, Kupiec 1, Sroczyk 1, Czyczykało 2.
Pogoń: Teterycz, Bartosik – Radosz 4, Wąsowski, Krupa 10, Bosy 1, Jońca, Jedziniak 1, Krysiak, Matuszak 1, Rybski 4, Miłek 1, Zaremba 3, Fedeńczak.
Sędziowie: Krzysztof  Bąk, Kamil Ciesielski, Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz