Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 kwietnia 2022

Zagłębie się postawiło Vive

Piłkarze ręcznie Zagłębia Lubin pokazali się z bardzo dobrej strony na tle aktualnych mistrzów Polski i jednej z najlepszych drużyn w Europie. Miedziowi przegrali z Łomżą Vive Kielce, ale zostawili serce na parkiecie.

Kielczanie przyjechali do Lubina jako murowani faworyci spotkania i początek meczu wskazywał na ich pewną wygraną. Pierwsze minuty należały do Vive, jednak lubinianie nie zamierzali się poddawać. Zagłębie szybko wróciło do gry, grało dobrze w obronie, a w bramce kolejne interwencje notował Marcin Schodowski. Gospodarze poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie. Zagłębie grało naprawdę dobry handball, ale w końcówce pierwszej połowy to mistrzowie Polski zbudowali kilkubramkową przewagą. Wynosiła ona tylko cztery bramki.

Początek drugiej połowy należał do gości. Łomża Vive potrafiła wykorzystać słabości Miedziowych i powiększała swoją przewagę. Kiedy wydawało się, że podopieczni Talanta Dujshebaeva wygrają spokojnie, Zagłębie znów wróciło do gry. Vive kontrolowało przebieg spotkania, ale Zagłębiu trzeba oddać to, że walczyło i pokazało się z bardzo dobrej strony na tle tak znakomitej drużyny.

MVP meczu: Nicolas Tournat (Łomża Vive)

MKS Zagłębie Lubin – Łomża Vive Kielce 24:32 (11:15)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Drozdalski 4, Bekisz 4, Iskra, Czyczykało 5, Gębala 5, Bogacz 4, Marciniak 1, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko.

Vive:
Wolff, Kornecki – Vujović 4, Thrastarson 2, Paczkowski, Kulesz 3, Yusuf 3, Moryto 3, Surgiel 1, Sanchez, Karalek 6, Domagała 1, Tournat 6.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: