-:-

Dodano: 16 sierpnia 2021

Zagłębie wygrało z Chrobrym w Memoriale Malego

Zagłębie Lubin zmierzyło się z Chrobrym Głogów w ramach Memoriału Bronisława Malego. W spotkaniu, rozegranym w Nowej Soli Miedziowi wygrali 36:31 (18:14).

Wyrównany był początek meczu. Z biegiem czasu lepiej prezentowali się lubinianie, którzy zaczęli odskakiwać rywalom na kilka bramek. Do przerwy Miedziowi prowadzili 18:14. W drugiej połowie Zagłębie również zdobyło 18 bramek, wygrywając ostatecznie 36:31. Był to najlepszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę. Liczba straconych bramek, nie tylko w tym meczu na pewno pokazuje, że jest jeszcze nad czym pracować, jeśli chodzi o obronę.

W Nowej Soli z bardzo dobrej strony pokazał się duet Marek Marciniak – Michał Bekisz. Pierwszy rzucił osiem, drugi siedem bramek.

MKS Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 36:31 (18:14)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Bogacz 4, Sroczyk 4, Marciniak 8, Hajnos 1, Stankiewicz 5, Gębala 1, Bekisz 7, Dulewicz 1, Moryń 2, Drozdalski 1, Iskra 2.

Chrobry: Stachera, Klupś, Dereviankin – Zdobylak 5, Orpik 3, Otrezov 4, Grabowski 3, Warmijak 2, Matuszak 5, Skiba 3, Jamioł 2, Strycz 2, Paterek 2