III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
9
M
1
6
S
5
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 czerwca 2022

Zapowiedź finału PGNiG Pucharu Polski

Już w sobotę, 4 czerwca o godz. 18:30, odbędzie się finał PGNiG Pucharu Polski. Łomża Vive Kielce podejmie w Arenie Jaskółka Orlen Wisłę Płock. 

Obie drużyny zagrały ze sobą nieco ponad tydzień temu w Finale Sezonu PGNiG Superligi. Wtedy wyższość rywali musieli uznać zawodnicy Orlen Wisły Płock, którzy przegrali z drużyną z Kielc dopiero po rzutach karnych (20:20 k. 3:5). To spotkanie rozstrzygnęło losy mistrzostwa Polski.

W sobotę zapowiada się równie emocjonująca rywalizacja. Łomża Vive Kielce przystąpi do meczu jako świeżo upieczony mistrz Polski. Natomiast Orlen Wisła Płock oprócz wicemistrzostwa może poszczycić się zajęciem 3. miejsca w Final4 Ligi Europejskiej. Brązowy medal w tych europejskich rozgrywkach jest historycznym osiągnięciem klubu z Płocka. 

Spotkania pomiędzy ekipami z Kielc i Płocka najczęściej są zacięte, a ich losy ważą się do ostatnich sekund. W ostatnim ligowym meczu przesądzającym o mistrzostwie Polski sędziowie pokazali aż 5 czerwonych kartek. Emocji z całą pewnością nie zabraknie również w Tarnowie. 

Łomża Vive Kielce w drodze do finału PGNiG Pucharu Polski pokonała Energę MKS Kalisz. Z kolei Orlen Wisła Płock okazała się lepsza od Grupy Azoty Unii Tarnów i Azotów Puławy. 

Osoby, które nie mogą pojawić się tego dnia w Arenie Jaskółka zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej www.sport.tvp.pl.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: