Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 grudnia 2017

Zapraszamy na #HAJERSKIEDERBY

Tegoroczna Barbórka będzie wspaniałym widowiskiem. W niedzielę, 3 grudnia, zmierzą się drużyny, które są bardzo blisko związane z Górnictwem – Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. Kibice mogą liczyć na wiele atrakcji. Barbórkę 2017 wspiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 

Na początek górnicza orkiestra, czako i wystawa

Podczas ceremonii otwarcia wystąpi Orkiestra Górnicza Makoszywy. Wszyscy kibice otrzymają pamiątkowe czako – odświętną górniczką czapkę, a hala zostanie przystrojona górniczymi elementami. Kibice przed wejściem zobaczą wystawę z Muzeum Górnictwa w Zabrzu, a wszyscy obecni i byli pracownicy przemysłu wydobywczego, którzy przyjdą na mecz ubrani w galowe mundury, zapłacą za bilet symboliczną złotówkę. Zadbamy także o atrakcje w trakcie meczu – każdy, kto zrobi sobie zdjęcie w czako i oznaczy je #HajerskieDerby, opublikuje w social media, może wygrać rodzinny voucher do kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów” lub piłki z podpisami wybranej drużyny.

 

Będzie ciekawie na boisku

 
O sportowe emocje zadba NMC Górnik Zabrze, który już został okrzyknięty rewelacją pierwszej części sezonu. Na swoim koncie ma aż 34 punkty. Na razie przegrali tylko raz – z PGE VIVE Kielce. Świetnie radzą sobie zarówno w ataku jak i w obronie, a grę całej drużyny prowadzi charyzmatyczny trener – Rastislav Trtik. Skrzydłowy zabrzan Bartłomiej Tomczak jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi – zdobył już 73 bramki.
 
Do Zabrza przyjedzie Zagłębie Lubin. Drużyna, która w ataku prawie nie ustępuje Górnikom. Ich średnia zdobytych bramek na mecz to 29,1 do 30,2 bramek zdobywanych przez zabrzan. Obecnie Zagłębie prowadzi utytułowany były reprezentant Polski – Bartłomiej Jaszka.
Ich główna siła rażenia to świetnie spisujący się skrzydłowi Arkadiusz Moryto i Jan Czuwara. Rywalizację dodatkowo podkręca fakt, że obydwie drużyny grają w granatowej grupie. Więc do zdobycia są cztery punkty.
NMC Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (niedziela) 03.12.2017 r., godz. 17.15 Canal + Sport
 
Barborka 2017

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: