Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 października 2016

Zatrzymać niepokonanych

Do Zabrza przyjeżdża wielkie Vive Tauron Kielce! To trzynastokrotny Mistrz Polski, trzynastokrotny zdobywca Pucharu Polski i wreszcie zwycięzca tegorocznych finałów Ligi Mistrzów.
Skład Vive jest pełen gwiazd światowego formatu, a rokrocznie uzupełniany jest o kolejne znane nazwiska. Przed startem sezonu zespół prowadzony przez Talanta Dujszebajewa – szkoleniowca kadry narodowej – uzupełniony został o Filipa Ivića, reprezentanta Chorwacji, Deana Bombaca czy Darko Djukića. Nie brakuje też Polaków: w składzie pojawił się na przykład Patryk Walczak z Pogoni Szczecin.
Nikogo chyba nie dziwi fakt, że Vive w tym sezonie nie przegrał ani jednego meczu Pgnig Superligi. Eliminował wszystkich przeciwników – ostatnio Zagłębie Lubin. Osiąga również dobre rezultaty w Lidze Mistrzów – kielczanie są niepokonani od osiemnastu spotkań.
Czy można ich pokonać? – Z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Do Vive trzeba mieć duży szacunek, jako do mistrza i zwycięzcy Ligi Mistrzów. Dla nas to jest ambicjonalne założenie: walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć. Bo w takich meczach nie ma nic do stracenia, a można podbudować się psychicznie – osiągając dobry wynik. To oni są faworytami, nie okłamujmy się. Ale każdy z naszych zawodników będzie mógł się sprawdzić i pokazać. Jeśli zespół zagra razem, będzie na boisku kolektywem, to stworzymy ciekawe widowisko – mówi nowy szkoleniowiec Górnika, Ryszard Skutnik.
– Na każdej pozycji Vive ma dwóch zawodników światowej klasy. Przy minimalnej ilości błędów można jednak nawiązać z nimi walkę – analizuje Maciej Ścigaj, prawy rozgrywający Górnika. – Na pewno nie można tego meczu odfajkować. Z każdego meczu trzeba wyciągać wnioski, nabierać doświadczenia i czerpać naukę.
Zabrzańscy kibice doskonale pamiętają mecz z 10 marca 2012 roku, w którym zabrzański zespół sensacyjnie pokonał drużynę z Kielc 30:26 (14:11). To była jedyna przegrana Vive w sezonie. Co ciekawe barw zabrzan broniło trzech zawodników, którzy wciąż występują w Górniku: Adrian Niedośpiał (6 bramek!), Sebastian Kicki i Sasza Buszkow. Dla Vive dwie bramki zdobył Bartłomiej Tomczak – obecnie skrzydłowy Górnika, a kolejne trzy dołożył były zawodnik i trener Górnika: Mariusz Jurasik.
– Mamy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć, a przynajmniej zejść z boiska z podniesioną głową – podsumowuje Sebastian Kicki, zabrzański bramkarz.
NMC Górnik Zabrze vs Vive Tauron Kielce 18.10.2016r., godz. 18.30 
Transmisja w Canal+ Sport

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: