Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 czerwca 2018

Zmiany w Wybrzeżu

Wybrzeże Gdańsk zaczyna odsłaniać karty. Wiadomo już, że umowy z klubem przedłużyła większość zawodników. Dotychczas do zespołu dołączyło trzech szczypiornistów. Czerwono – biało – niebiescy musieli się również pogodzić z kilkoma stratami.
 
Barwy klubowe zmienił dotychczasowy kapitan zespołu z Gdańska, Łukasz Rogulski. Obrotowy w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował Azoty Puławy. Wolnym zawodnikiem pozostaje również Hubert Kornecki, który od jakiegoś czasu łączony jest z NMC Górnikiem Zabrze. Wcześniej ukazały się też informacje o odejściu bramkarza Maćka Pieńczewskiego do Spójni Gdynia, natomiast skrzydłowy Marek Marciniak zamienił klub znad morza na Zagłębie Lubin. Kontraktu nie przedłużono natomiast z Markiem Podobasem.
 
Współpracę z Wybrzeżem kontynuować będą dobrze znani gdańskiej publiczności Jacek Sulej, Michał Bednarek, Artur Chmieliński czy Piotr Papaj. Dzisiaj z pozytywnym skutkiem rozmowy zakończył Adrian Kondratiuk. Wśród czerwono – biało – niebieskich nie zabraknie także ulubieńca kibiców, Ramona Oliveiry. Na parkiecie zobaczymy również Mateusza Wróbla, Wojciecha Prymlewicza i Pawła Salacza. Do końca przyszłego sezonu ważne kontrakty mają jeszcze Kamil Adamczyk, Krzysztof Komarzewski, Maciej Gauden i Krzysztof Gądek. Trwają wciąż rozmowy z Damianem Kostrzewą.
 
Wiadomo już, że gdański klub wzmocni przede wszystkim Przemysław Witkowski. Młody bramkarz reprezentował dotychczas NMC Górnik Zabrze i HC BANIK Karvina. Witkowski jest do tej pory jedynym szczypiornistą z superligowym doświadczeniem, który dołączy do Wybrzeża. Dwa pozostałe transfery to środkowy rozgrywający Konrad Ciołak oraz lewy rozgrywający Ksawery Gajek. Są to młodzi, ambitni i perspektywiczni zawodnicy, którzy chcą się przede wszystkim rozwijać i uczyć w czerwono – biało – niebieskich barwach.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: