Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2017

Zmiany wśród meblarzy

Pierwszy sezon dla beniaminka z Elbląga nie był zbyt udany. Drużyna zakończyła  sezon zasadniczy na ostatnim miejscu w lidze. Dlatego też, po zakończeniu rozgrywek dokonywane są zmiany w składzie zespołu. Klub potwierdził już zakontraktowanie dwóch nowych zawodników, ale na tym nie koniec. Kolejne zmiany mają nastąpić już niedługo.

Pierwszym oficjalnym transferem, który potwierdził klub jest pozyskanie Pawła Kiepulskiego z MMTS-u Kwidzyn. Ten doświadczony 30-letni bramkarz zanotował dobry sezon w barwach drużyny prowadzonej przez Patryka Rombela. – W zakończonym niedawno sezonie pokazał duże umiejętności i nie raz pomógł swojej drużynie, a nam właśnie potrzeba tak doświadczonego zawodnika komentuje dyrektor Meble Wójcik Elbląg, Łukasz Kuliński. Kiepulski jest wychowankiem Zagłębia Lubin, ale w swojej karierze ma także występy Miedzi-96 Legnica, GSPR Górzów Wielkopolski, Stali Mielec i Kwidzynie, gdzie grał przez minione 4 sezony.

Kolejnym graczem, którego przyjście potwierdził klub z Elbląga, jest rozgrywający Marcin Miedziński, kóry jest także graczem plażowej reprezentacji Polski. 28-letni szczypiornista w minionym sezonie najpierw grał w barwach Orlen Wisły II Płock w I lidze, a od początku roku kalendarzowego był wypożyczony do Stali Mielec. Tam pokazał się na tyle z dobrej strony, że klubowe władze zaproponowału mu pozostanie w drużynie, ale Marcin postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę Mebli Wójcik. Wcześniej występował również w Kar-Do Spójni Gdynia czy Pomezanii Malbork, na zapleczu Superligi.

Marcin potrafi grać bardzo dobrze w obronie, w ostatnim sezonie pokazał również, że swobodnie czuje się także w ataku. Zarówno z nim, jak i z Pawłem Kiepulskim szczegóły kontraktów zostały uzgodnione w szybkim tempie. Cieszymy się, że dołączą do naszego teamu. Obaj podpisali umowy na dwa lata podkreśla Kuliński.
To nie jedyne zmiany jak nastąpiły w klubie z Warmii i Mazur. Do Kwidzyna z wypożyczenia wraca bramkarz Bartosz Dudek. Z zespołem rozstaną się także Paweł Adamczak oraz Grzegorz Dorsz. Nowe umowy podpisali wcześniej Bartosz Janiszewski, Piotr Adamczak, Mikołaj Kupiec, Jakub Olszewski, Adam Nowakowski i Jakub Moryń. Z kolei ważne kontrakty mają w dalszym ciągu Adrian Fiodor, Kamil Netz, Sebastian Ram i Marcin Szopa.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: