Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 maja 2017

Znamy duet prowadzących Galę PGNiG Superligi

W sobotę 27 maja Vive Tauron Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock w ostatnim finałowym meczu sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi. 29 maja podczas pierwszej, historycznej Gali Superligi podsumujemy rozgrywki oraz wręczymy nagrody Gladiatorów w 10 kategoriach.
14 maja Kapituła złożona z ekspertów piłki ręcznej wybrała 45 nominowanych, spośród których wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy oraz trener tegorocznych rozgrywek PGNiG Superligi.
Na stronie Superligi trwa jeszcze głosowanie w kategorii Odkrycie Sezonu. Wszyscy laureaci otrzymają statuetki Gladiatorów podczas Gali PGNiG Superligi. Będzie to niezwykle ważny wieczór dla polskiej piłki ręcznej.  Gospodarzami i prowadzącymi Galę będą Iwona Niedźwiedź, reprezentantka Polski, zawodniczka MKS Selgros Lublin oraz komentator piłki ręcznej, dziennikarz CANAL+ SPORT Piotr Karpiński.
Oboje pracowali także nad scenariuszem wydarzenia. – Ostatnie kilkanaście dni to spora dawka stresu pomieszanego z podekscytowaniem. Znalezienie odpowiedniej sukienki dla sportowca, to w mojej opinii zadanie arcytrudne, zatem poszukiwania miały charakter intensywny – mówi Iwona Niedźwiedź.
– Tworzenie scenariusza wspólnie z Piotrem to kilka godzin przysłowiowej burzy mózgów i sporej dawki śmiechu. Współprowadzenie Gali jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jako sportowiec cieszę się, że nasza dyscyplina doczekała się takiej uroczystości. Z pewnością dodaje to prestiżu rozgrywkom oraz jest ukłonem i docenieniem ciężkiej, codziennej pracy sportowców. Życzyłabym sobie, abyśmy się wszyscy świetnie bawili 29 maja.
Piotr Karpiński poprowadzi Galę wyjątkowo nie z miejsca komentatorskiego, a ze sceny. – Bardzo się cieszę, że ten historyczny, bo pierwszy zawodowy sezon PGNiG Superligi skończy się uroczystą Galą. Z racji tego, że będę miał zaszczyt tę uroczystość współprowadzić, moja radość jest podwójna. Cieszę się, że w jednym miejscu spotka się tyle osób związanych z polskim handballem. Mam nadzieję, że emocje będą porównywalne do tych na boisku. Być może żaden z zawodników tego otwarcie nie przyzna, ale jestem przekonany o tym, że każdemu z nich zależy na zwycięstwie w swojej kategorii. Pierwszego w historii GLADIATORA warto mieć w swojej kolekcji – tłumaczy dziennikarz CANAL+ SPORT.
Po zakończeniu Gali odbędzie się charytatywna licytacja dla Jasia, który urodził się z poważną wadą serca, tak rzadką, że stanowi zaledwie 0,5% wszystkich występujących wad. W sercu Jasia doszło do inwersji – komory zamieniły się miejscami, ma też skorygowane przełożenie dużych naczyń (L-TGA) i zespół Ebsteina, czyli niedomykalność zastawki oraz napady często skurczy nadkomorowych.
Na rzecz Jasia licytowane będą: piłka z IO Rio de Janeiro 2016 z meczu polskiej reprezentacji z Danią z  podpisami zawodników, kolacja z wybranym szczypiornistą PGNiG Superligi, pamiątkowy zestaw medali za sezon 2016/2017 oraz unikatowy zegarek marki Balticus „Czarny Pył”. To jedyny egzemplarz na rynku, z ekskluzywnym, szytym ręcznie ze skóry bydlęcej paskiem, który ma na podszewce odciśnięte logo PGNiG Superligi. Dodatkowo w zestawie licytujący otrzyma ekspozytor wyściełany skórą.
Wszystkich laureatów Gladiatorów poznamy podczas Gali PGNiG Superligi 29 maja. Transmisja w CANAL+ SPORT od 20:00.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: