Aktualności

Dodano: 2 stycznia 2018

Znamy skład reprezentacji na kwalifikację do MŚ

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych po krótkiej, sylwestrowej przerwie spotkała się na zgrupowaniu w Pruszkowie. W podwarszawskiej miejscowości Biało-czerwoni trenować będą tylko trzykrotnie, bowiem już w czwartek wczesnym rankiem kadrowicze odlecą do Hiszpanii, gdzie w dniach 5-7 stycznia wezmą udział w Memoriale Domingo Barcenasa.
 
Gry towarzyskie w Hiszpanii to dla zawodników Piotra Przybeckiego ostatni test przed turniejem 1. fazy kwalifikacji do MŚ 2019, który w dniach 12-14 stycznia odbędzie się w Povoa de Varzim w Portugalii.
 
Decyzją sztabu szkoleniowego drużyny narodowej w Pruszkowie zjawiło się 19 zawodników. Do kolegów z reprezentacji dołączył rozgrywający Łukasz Gierak, który nie wystąpił w grudniowym Pucharze 4 Narodów.
 
Transmisje ze wszystkich meczów Polaków w turniejach w Hiszpanii oraz Portugalii przeprowadzi TVP Sport.
 
Memoriał Domingo Barcenasa (Pontevedra i Vigo – Hiszpania):
5.01 (piątek)
g.19:00 Argentyna – Polska
6.01 (sobota)
g.18:30 Polska – Białoruś
7.01 (niedziela)
g.19:00 Hiszpania – Polska
Turniej w 1 fazie kwalifikacji MŚ 2019 (Povoa de Varzim – Portugalia):
12.01 (piątek)
g.18:15 Polska – Kosowo
13.01 (sobota)
g.21:30 Polska – Cypr
14.01 (niedziela)
g.19:00 Portugalia – Polska
Skład reprezentacji Polski na turnieje w Hiszpanii oraz Portugalii:
Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
Gębala Maciej – SPR Wisła Płock S.A
Gębala Tomasz – SPR Wisła Płock S.A.
Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A.
Morawski Adam – SPR Wisła Płock S.A.
Genda Paweł – MMTS Kwidzyn S.A.
Nogowski Adrian – MMTS Kwidzyn S.A.
Krieger Kamil – MMTS Kwidzyn S.A.
Daćko Marek – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
Moryto Arkadiusz – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Szmal Sławomir – KS Vive Handball Kielce S.A.
Makowiejew Stanisław – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Paczkowski Paweł – HK Motor Zaporoże (Ukraina)
Przybylski Rafał – Fenix Toulouse Handball (Francja)
Syprzak Kamil – FC Barcelona Lassa (Hiszpania)
Walczak Patryk – Massy Essonne HB (Francja)
Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (Niemcy)
Wyszomirski Piotr – TBV Lemgo (Niemcy)
Gierak Łukasz – TuS N-Lubbecke (Niemcy)
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: