-:-

Dodano: 9 marca 2019

ZROBILI TO DLA DAWIDA

Piotrkowianin uczynił kolejny krok w kierunki awansu do czołowej ósemki. Piotrkowski zespół pokonał po dramatycznym boju Zagłębie Lubin 30:29 (16:12), a decydującą bramkę rzucił tuż przed końcem z rzutu karnego Marcin Szopa.

Przed meczem kibice i zawodnicy obu drużyn uczcili pamięć tragicznie zmarłego Dawida Jakubowskiego. Piotrkowski zespół rozgrzewał się i wyszedł na przedmeczową prezentację w specjalnie przygotowanych koszulkach z numerem 5, z którym występował świętej pamięci kołowy.

Początek spotkania był wręcz wymarzony. Piotrkowscy zawodnicy rozpoczęli maksymalnie skoncentrowani i w 6. minucie prowadzili 5:1. Później jednak przydarzyło się im kilka błędów, a goście z Lubina skrzętnie to wykorzystali. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy było 10:9. Następne minuty przyniosły poprawę gry w ataku i w efekcie do szatni Piotrkowianin zszedł z prowadzeniem 16:12.

Od początku drugiej połowy grą drużyny z Lubina zaczął rządzić jej grający trener, były reprezentant Polski Bartłomiej Jaszka. Szybko rzucił dwa gole, ale później indywidualnie zaczął go pilnować Marcin Szopa. Goście mozolnie zaczęli odrabiać straty i w 53. minucie było już tylko 25:24. Cztery kolejne bramki rzucił Piotrkowianin i wydawało się, że nic złego już nie może się stać. Piłka ręczna jest jednak nieprzewidywalna. Piotrkowianin stanął, a Zagłębie zdobyło pięć bramek. Przy stanie 29:29 ostatnia piłka należała jednak do piotrkowskiej drużyny. Faul, rzut karny i żelazne nerwy Marcina Szopy. Próbował jeszcze wyrównać Jaszka, ale jego rzut rozpaczy trafił w Romana Pożarka.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 30:29 (16:12)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 4, Woynowski 4, Iskra 6, Szopa 5/4, Kaźmierczak, Swat 2, Nastaj 2, Surosz 1, Pożarek 1, Sobut 1, Tórz 2, Pacześny 2.
Kary: 8 min (Nastaj – 2 min., Pożarek – 2 min., Sobut – 2 min., Tórz – 2 min.)
Rzuty karne: 4/4

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Bondzior 6, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Gębala 2, Szymyślik, Sroczyk 4, Pietruszko 4, Moryń 1, Jaszka 2, Dudkowski 1/1, Dawydzik 3, Chychykalo 5/2.
Kary: 4 min (Bondzior, Gębala)