-:-

Dodano: 9 listopada 2019

Zwycięstwo Sandra SPA Pogoni dało awans do ósemki

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni pokonali Piotrkowianina Piotrków Tryb. 33 – 29. W tym sezonie szczecinianie pozostają niepokonani w hali przy ulicy Twardowskiego. Teraz podopiecznych Rafała Białego czekają wyjazdy kolejno do Mielca i tydzień później do Tarnowa.

Pierwszy raz w tym sezonie znakomicie weszli w mecz zawodnicy Rafała Białego. Po 4 minutach prowadzili już 5 – 0, ale ten kto spodziewał się prostego spotkania srogo się pomylił. Podopieczni Bartosza Jureckiego stopniowo odrabiali straty, by w 21 minucie przegrywać  tylko 9 – 10.  Bramki z rzutu karnego Piotra Rybskiego oraz z dystansu Dmytro Horihy pozwoliły utrzymać wypracowaną przewagę z pierwszych fragmentów spotkania.

Druga część spotkania toczyła się bramka za bramkę, ale dopiero w 48 minucie szczecinianie udokumentowali swoją przewagę, prowadząc 26 – 20. Chwilę później było już 29 – 21, a Bartosz Jurecki nie dawał za wygraną. W końcowych fragmentach spotkaniach zmienił obronę, co pozwoliło zniwelować różnicę bramkową. Ostatecznie Sandra SPA Pogoń wygrała 33 – 29.