Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2020

Mirsad Terzić wzmocni ORLEN Wisłę Płock

W sezonie 2020/2021 ORLEN Wisłę Płock zasili specjalista od defensywy Mirsad Terzić. Obecny gracz Telekom Veszprém związał się z płockim klubem dwuletnią umową.

https://www.facebook.com/sprwisla/videos/515107722759181/
Mirsad Terzić w Orlen Wiśle Płock / PGNiG Superliga

Mirsad Terzić swoją karierę zawodową rozpoczynał w klubie RK Željezničar, skąd przeniósł się do Izviđač. To właśnie tutaj świętował pierwsze sukcesy, czyli dwa mistrzostwa Bośni i Hercegowiny. Później dwa lata spędził w RK Zagrzeb, a od 2007 roku występował w Celje Pivovarna Lasko. W obu tych klubach w każdym sezonie stawał na najwyższym stopniu podium w krajowych rozgrywkach. W 2009 roku trafił do Telekom Veszprém, gdzie przez łącznie jedenaście sezonów zapracował na miano ikony klubu. W tym czasie dziewięć razy wygrał krajowe rozgrywki oraz Puchar Węgier. W latach 2015 i 2016, kiedy trenem Veszprém był Xavier Sabate, triumfował w rozgrywkach SEHA League. Pięć razy awansował także do Final Four Ligi Mistrzów.\Od 2001 roku Terzić reprezentuje barwy Bośni i Hercegowiny. W drużynie narodowej rozegrał 168 meczów i zdobył 469 bramek.

Instagram – Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

– Transfer Mirsada jest odpowiedzią na zmiany kadrowe, jakie po sezonie czekają pierwszy zespół. Mogę w tym miejscu już potwierdzić, że naszą drużynę opuści Renato Sulić, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery – mówi prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek. – Terzić od wielu lat jest liderem obrony Veszprem i taką też rolę będzie pełnił w ORLEN Wiśle Płock. Jest to gracz o olbrzymim doświadczeniu zdobywanym w jednym z najlepszych klubów na świecie. Cieszę się bardzo, że od nowego sezonu będzie ono pracowało z korzyścią dla naszego zespołu.

– Kilka razy miałem przyjemność, bądź nieprzyjemność, grać przeciwko Terziciowi. Jeśli chodzi o ten element gry to bez wątpienia należy do światowej czołówki. Wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom, a poza boiskiem jest bardzo fajnym gościem. Liczę również, że młodsi zawodnicy będą czerpali z jego wiedzy i doświadczenia, co także przełoży się na ich indywidualny rozwój – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

– Na początku chciałbym powiedzieć, że w mojej opinii Wisła to poważny i bardzo dobry zespół. Za każdym razem, kiedy graliśmy z Veszprem przeciwko niej, szczególnie w Płocku, nie było łatwo i chyba z ORLEN Areny nigdy jeszcze nie wywieźliśmy kompletu punktów – mówi Mirsad Terzić. – Atmosfera tutaj jest naprawdę dobra, hala piękna, a sam klub wysoko mierzy, więc decyzja o dołączeniu do takiego projektu przyszła dosyć łatwo. Oczywiście ważną kwestią w tym temacie był fakt, że wcześniej w Veszprem współpracowałem z Xavim Sabate oraz Josepem Esparem, więc mogę powiedzieć, że znam ich system gry. Moją rolą będzie przede wszystkim kierowanie obroną, natomiast jeśli trenerzy będą mnie potrzebowali w ataku, to zawsze będę do ich dyspozycji. Jestem typem gracza, który bardziej pracuje na dobro drużyny, niż na indywidualne statystyki.

Całość rozmowy z Terziciem można zobaczyć w kanałach na mediach społecznościowych w materiale WisłaTV.

Terzić to drugie wzmocnienie ORLEN Wisły Płock przed nowym sezonem. Wcześniej Zarząd klubu potwierdził transfer rozgrywającego Davida Fernandeza, który zastąpi odchodzącego do PPD Zagrzeb Zigę Mlakara.

Mirsad Terzić w Orlen Wiśle Płock / PGNiG Superliga

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: